averageperson.euJedan statistički standard, 27 zemalja
Istraži podatke

Jedno uz drugo

Cipar i Malta

Isto pitanje postavljeno svakom stupcu. Brojke koje se raščlanjuju po dobi ili spolu prate postavke; ostale ostaju na razini cijele zemlje i to kažu.

Zamijeni strane

Cipar

Malta

Najveća je razlika u kategoriji Troškovi stanovanja iznad 40 % dohotka: Malta 6,0 % naspram Cipar 2,4 %, razlika je 3,6 postotnih bodova.

Dobsve dobi
Spol

Jedno pitanje po retku

Blijeda crtica na svakom stupcu je podatak za EU27.

Brojka
Cipar
Malta

Ljudi

41,0 godina
40,0 godina
83,5 godina
83,0 godina
983 tis.
574,3 tis.
107 po km²
1.835 po km²
50,7 %
46,9 %
27,6 %
32,0 %
18,4 %
24,6 %

Novac i rad

22.066 €
22.034 €
26.200 €
24.808 €
28.340 €
25.273 €
34.692 €
32.868 €
1.088 €
994 €
81,3 %
83,6 %
4,4 %
3,1 %
39,8 sati
39,5 sati
14,9 %
16,9 %
36.850 €
42.390 €

Obitelj i dom

2,5
2,4
32,9 %
27,0 %
1,38
1,01
69,2 %
70,9 %

Zdravlje i svakodnevica

330 na 100.000 stanovnika
391 na 100.000 stanovnika
554 na 100.000 stanovnika
463 na 100.000 stanovnika
578 na 100.000 stanovnika
851 na 100.000 stanovnika

Obrazovanje

52,1 %
37,7 %
59,9 na 1.000 stanovnika
39,5 na 1.000 stanovnika

Javna potrošnja

13.774 €
15.335 €
13.523 €
12.015 €
55,0 %
46,4 %

Zemlja i infrastruktura

9.253 km²
316 km²
29,4 na 1.000 km²
0,0 na 1.000 km²
670 na 1.000 stanovnika
571 na 1.000 stanovnika
97,5 %
97,8 %
18,53
20,09

Okoliš

21,5 %
18,8 %

Kamo ide 100 € javne potrošnje

Svaki euro koji potroši pojedina opća država, razvrstan u deset funkcija o kojima izvještava svih 27 zemalja. Otvorite redak za poredak 27 zemalja i za ono što je unutra.

Cipar

Malta

Funkcija
Cipar
Malta
13,8 %
13,3 %
4,7 %
1,4 %
4,4 %
3,9 %
7,5 %
20,3 %
1,5 %
3,3 %
5,4 %
1,7 %
16,0 %
13,4 %
1,4 %
3,9 %
13,2 %
12,6 %
32,3 %
26,1 %

Referentna godina 2024. Ukupna javna potrošnja 100,00 € u svakom stupcu, pa deset udjela uvijek daje sto.

Često postavljana pitanja: Cipar i Malta

  1. Tko zauzima veću površinu: Cipar ili Malta?

    Više Cipar: 9.253, naspram 316 Malta — razlika je 29,28×. Ukupna površina zemlje, uključujući kopnene vode. Eurostat · Površina kopna i Stanovnika po četvornom kilometru · 2026. Pogledajte brojku

  2. Gdje je gušće naseljeno: Cipar ili Malta?

    Više Malta: 1.835, naspram 107 Cipar — razlika je 17,19×. Stanovnici po četvornom kilometru te ukupne površine. Eurostat · Površina kopna i Stanovnika po četvornom kilometru · 2026. Pogledajte brojku

  3. Tko troši veći udio proračuna na obranu: Cipar ili Malta?

    Više Cipar: 4,7 %, naspram 1,4 % Malta — razlika je 3,3 postotnih bodova. Oružane snage, obrambena oprema, vojna pomoć u inozemstvu i obrambena istraživanja. Eurostat · Javna potrošnja po funkciji · 2024. Pogledajte brojku

  4. Tko troši veći udio na rekreaciju i kulturu: Cipar ili Malta?

    Više Malta: 3,9 %, naspram 1,4 % Cipar — razlika je 2,5 postotnih bodova. Sport i rekreacija, knjižnice, muzeji, radiodifuzija i vjerski objekti. Eurostat · Javna potrošnja po funkciji · 2024. Pogledajte brojku

  5. Gdje troškovi stanovanja pojedu veći dio dohotka: Cipar ili Malta?

    Više Malta: 6,0 %, naspram 2,4 % Cipar — razlika je 3,6 postotnih bodova. Udio onih čiji troškovi stanovanja premašuju 40 % raspoloživog dohotka. Eurostat · Troškovi stanovanja iznad 40 % dohotka · 2025. Pogledajte brojku

  6. Tko troši veći udio na zaštitu okoliša: Cipar ili Malta?

    Više Malta: 3,3 %, naspram 1,5 % Cipar — razlika je 1,9 postotnih bodova. Otpad i otpadne vode, nadzor onečišćenja, bioraznolikost i zaštita krajobraza. Eurostat · Javna potrošnja po funkciji · 2024. Pogledajte brojku

  7. Gdje ima više studenata na 1.000 stanovnika: Cipar ili Malta?

    Više Cipar: 59,9, naspram 39,5 Malta — razlika je 51,6%. Osobe u visokom obrazovanju, na 1.000 stanovnika. Eurostat · Studenti i Studenata na 1.000 stanovnika · 2024. Pogledajte brojku

  8. Gdje se rađa više djece po ženi: Cipar ili Malta?

    Više Cipar: 1,38, naspram 1,01 Malta — razlika je 36,6%. Broj djece koju bi žena rodila tijekom života uz današnje stope rodnosti po dobi. Eurostat · Djece po ženi i Dob pri prvom djetetu · 2024. Pogledajte brojku

  9. Gdje ima više liječnika na 100.000 stanovnika: Cipar ili Malta?

    Više Cipar: 554, naspram 463 Malta — razlika je 19,8%. Liječnici u praksi, na 100.000 stanovnika. Eurostat · Liječnici · 2024. Pogledajte brojku

  10. Gdje više energije dolazi iz obnovljivih izvora: Cipar ili Malta?

    Više Cipar: 21,5 %, naspram 18,8 % Malta — razlika je 2,7 postotnih bodova. Udio konačne potrošnje energije koji dolazi iz obnovljivih izvora. Eurostat · Obnovljiva energija · 2025. Pogledajte brojku

Medijani gdje je moguće, prosjeci po stanovniku za rashode. Ova je osoba složena od objavljenih statistika, a ne najčešća osoba u zemlji.