averageperson.euJedan statistički standard, 27 zemalja
Istraži podatke

Jedno uz drugo

Mađarska i Slovačka

Isto pitanje postavljeno svakom stupcu. Brojke koje se raščlanjuju po dobi ili spolu prate postavke; ostale ostaju na razini cijele zemlje i to kažu.

Zamijeni strane

Mađarska

Slovačka

Najveća je razlika u kategoriji Troškovi stanovanja iznad 40 % dohotka: Mađarska 5,3 % naspram Slovačka 3,5 %, razlika je 1,8 postotnih bodova.

Dobsve dobi
Spol

Jedno pitanje po retku

Blijeda crtica na svakom stupcu je podatak za EU27.

Brojka
Mađarska
Slovačka

Ljudi

44,8 godina
43,0 godina
76,8 godina
78,4 godina
9,5 mil.
5,4 mil.
105 po km²
111 po km²
51,7 %
51,1 %
7,3 %
4,0 %
3,6 %
1,1 %

Novac i rad

8.792 €
12.990 €
10.211 €
13.857 €
15.432 €
18.097 €
23.206 €
24.240 €
906 €
915 €
81,1 %
78,1 %
4,4 %
5,4 %
39,5 sati
39,5 sati
14,0 %
12,2 %
5,3 %
3,5 %
23.000 €
25.060 €

Obitelj i dom

2,3
3,1
29,9 %
42,1 %
1,41
1,46
89,8 %
93,8 %

Zdravlje i svakodnevica

637 na 100.000 stanovnika
558 na 100.000 stanovnika
371 na 100.000 stanovnika
395 na 100.000 stanovnika

Obrazovanje

31,6 %
29,8 %
32,4 na 1.000 stanovnika
26,0 na 1.000 stanovnika

Javna potrošnja

10.135 €
11.394 €
7.594 €
9.259 €
74,6 %
61,4 %

Zemlja i infrastruktura

93.012 km²
49.035 km²
81,5 na 1.000 km²
74,5 na 1.000 km²
20,8 na 1.000 km²
17,8 na 1.000 km²
461 na 1.000 stanovnika
512 na 1.000 stanovnika
93,9 %
92,5 %
3,47
2,7

Okoliš

19,6 %
16,3 %
22,9 %
39,8 %

Kamo ide 100 € javne potrošnje

Svaki euro koji potroši pojedina opća država, razvrstan u deset funkcija o kojima izvještava svih 27 zemalja. Otvorite redak za poredak 27 zemalja i za ono što je unutra.

Mađarska

Slovačka

Funkcija
Mađarska
Slovačka
21,2 %
11,5 %
4,2 %
2,9 %
3,7 %
4,9 %
16,3 %
11,5 %
0,8 %
1,6 %
2,0 %
1,0 %
10,0 %
14,6 %
5,2 %
2,4 %
10,4 %
10,8 %
26,0 %
38,8 %

Referentna godina 2024. Ukupna javna potrošnja 100,00 € u svakom stupcu, pa deset udjela uvijek daje sto.

Često postavljana pitanja: Mađarska i Slovačka

  1. Tko troši veći udio na rekreaciju i kulturu: Mađarska ili Slovačka?

    Više Mađarska: 5,2 %, naspram 2,4 % Slovačka — razlika je 2,8 postotnih bodova. Sport i rekreacija, knjižnice, muzeji, radiodifuzija i vjerski objekti. Eurostat · Javna potrošnja po funkciji · 2024. Pogledajte brojku

  2. Tko troši veći udio na zaštitu okoliša: Mađarska ili Slovačka?

    Više Slovačka: 1,6 %, naspram 0,8 % Mađarska — razlika je 0,8 postotnih bodova. Otpad i otpadne vode, nadzor onečišćenja, bioraznolikost i zaštita krajobraza. Eurostat · Javna potrošnja po funkciji · 2024. Pogledajte brojku

  3. Gdje živi više ljudi: Mađarska ili Slovačka?

    Više Mađarska: 9,5 mil., naspram 5,4 mil. Slovačka — razlika je 76,0%. Osobe s uobičajenim boravištem u zemlji na dan 1. siječnja. Eurostat · Stanovnici i Žene u stanovništvu · 2025. Pogledajte brojku

  4. Tko zauzima veću površinu: Mađarska ili Slovačka?

    Više Mađarska: 93.012, naspram 49.035 Slovačka — razlika je 89,7%. Ukupna površina zemlje, uključujući kopnene vode. Eurostat · Površina kopna i Stanovnika po četvornom kilometru · 2026. Pogledajte brojku

  5. Gdje ima više šume: Mađarska ili Slovačka?

    Više Slovačka: 39,8 %, naspram 22,9 % Mađarska — razlika je 16,9 postotnih bodova. Udio kopnene površine pod šumom. Eurostat · Površina pod šumom · 2025. Pogledajte brojku

  6. Gdje je više stanovnika rođeno u inozemstvu: Mađarska ili Slovačka?

    Više Mađarska: 7,3 %, naspram 4,0 % Slovačka — razlika je 3,3 postotnih bodova. Udio stanovnika rođenih u drugoj zemlji. Eurostat bilježi zemlju rođenja, a ne etničku pripadnost. Eurostat · Rođeni u inozemstvu i Rođeni izvan EU-a · 2025. Pogledajte brojku

  7. Gdje troškovi stanovanja pojedu veći dio dohotka: Mađarska ili Slovačka?

    Više Mađarska: 5,3 %, naspram 3,5 % Slovačka — razlika je 1,8 postotnih bodova. Udio onih čiji troškovi stanovanja premašuju 40 % raspoloživog dohotka. Eurostat · Troškovi stanovanja iznad 40 % dohotka · 2025. Pogledajte brojku

  8. Gdje više kućanstava ima djecu: Mađarska ili Slovačka?

    Više Slovačka: 42,1 %, naspram 29,9 % Mađarska — razlika je 12,2 postotnih bodova. Udio privatnih kućanstava s barem jednim uzdržavanim djetetom. Eurostat · Kućanstva s djecom · 2025. Pogledajte brojku

  9. Gdje ima više studenata na 1.000 stanovnika: Mađarska ili Slovačka?

    Više Mađarska: 32,4, naspram 26,0 Slovačka — razlika je 24,6%. Osobe u visokom obrazovanju, na 1.000 stanovnika. Eurostat · Studenti i Studenata na 1.000 stanovnika · 2024. Pogledajte brojku

  10. Gdje ima više bolničkih postelja na 100.000 stanovnika: Mađarska ili Slovačka?

    Više Mađarska: 637, naspram 558 Slovačka — razlika je 14,2%. Postelje dostupne u bolnicama, na 100.000 stanovnika. Eurostat · Bolničke postelje · 2024. Pogledajte brojku

Medijani gdje je moguće, prosjeci po stanovniku za rashode. Ova je osoba složena od objavljenih statistika, a ne najčešća osoba u zemlji.