averageperson.euJedan statistički standard, 27 zemalja
Istraži podatke

Jedno uz drugo

Rumunjska i Mađarska

Isto pitanje postavljeno svakom stupcu. Brojke koje se raščlanjuju po dobi ili spolu prate postavke; ostale ostaju na razini cijele zemlje i to kažu.

Zamijeni strane

Rumunjska

Mađarska

Najveća je razlika u kategoriji S visokim obrazovanjem: Mađarska 31,6 % naspram Rumunjska 19,5 %, razlika je 12,1 postotnih bodova.

Dobsve dobi
Spol

Jedno pitanje po retku

Blijeda crtica na svakom stupcu je podatak za EU27.

Brojka
Rumunjska
Mađarska

Ljudi

44,1 godina
44,8 godina
76,5 godina
76,8 godina
19 mil.
9,5 mil.
81,3 po km²
105 po km²
51,2 %
51,7 %
6,2 %
7,3 %
4,5 %
3,6 %

Novac i rad

8.187 €
8.792 €
8.748 €
10.211 €
13.877 €
15.432 €
23.722 €
23.206 €
825 €
906 €
69,0 %
81,1 %
6,1 %
4,4 %
40,0 sati
39,5 sati
18,4 %
14,0 %
5,0 %
5,3 %
19.960 €
23.000 €

Obitelj i dom

2,5
2,3
34,1 %
29,9 %
1,39
1,41
93,2 %
89,8 %

Zdravlje i svakodnevica

731 na 100.000 stanovnika
637 na 100.000 stanovnika
381 na 100.000 stanovnika
371 na 100.000 stanovnika
789 na 100.000 stanovnika
682 na 100.000 stanovnika

Obrazovanje

19,5 %
31,6 %
28,6 na 1.000 stanovnika
32,4 na 1.000 stanovnika

Javna potrošnja

8.028 €
10.135 €
5.339 €
7.594 €
59,3 %
74,6 %

Zemlja i infrastruktura

238.398 km²
93.012 km²
45,3 na 1.000 km²
81,5 na 1.000 km²
4,9 na 1.000 km²
20,8 na 1.000 km²
461 na 1.000 stanovnika
461 na 1.000 stanovnika
95,5 %
93,9 %
1,56
3,47

Okoliš

25,6 %
19,6 %
29,7 %
22,9 %

Kamo ide 100 € javne potrošnje

Svaki euro koji potroši pojedina opća država, razvrstan u deset funkcija o kojima izvještava svih 27 zemalja. Otvorite redak za poredak 27 zemalja i za ono što je unutra.

Rumunjska

Mađarska

Funkcija
Rumunjska
Mađarska
13,5 %
21,2 %
3,8 %
4,2 %
6,5 %
3,7 %
15,6 %
16,3 %
2,0 %
0,8 %
3,5 %
2,0 %
12,0 %
10,0 %
2,5 %
5,2 %
9,3 %
10,4 %
31,4 %
26,0 %

Referentna godina 2024. Ukupna javna potrošnja 100,00 € u svakom stupcu, pa deset udjela uvijek daje sto.

Često postavljana pitanja: Rumunjska i Mađarska

  1. Tko troši veći udio na zaštitu okoliša: Rumunjska ili Mađarska?

    Više Rumunjska: 2,0 %, naspram 0,8 % Mađarska — razlika je 1,2 postotnih bodova. Otpad i otpadne vode, nadzor onečišćenja, bioraznolikost i zaštita krajobraza. Eurostat · Javna potrošnja po funkciji · 2024. Pogledajte brojku

  2. Tko zauzima veću površinu: Rumunjska ili Mađarska?

    Više Rumunjska: 238.398, naspram 93.012 Mađarska — razlika je 2,56×. Ukupna površina zemlje, uključujući kopnene vode. Eurostat · Površina kopna i Stanovnika po četvornom kilometru · 2026. Pogledajte brojku

  3. Tko troši veći udio na rekreaciju i kulturu: Rumunjska ili Mađarska?

    Više Mađarska: 5,2 %, naspram 2,5 % Rumunjska — razlika je 2,7 postotnih bodova. Sport i rekreacija, knjižnice, muzeji, radiodifuzija i vjerski objekti. Eurostat · Javna potrošnja po funkciji · 2024. Pogledajte brojku

  4. Gdje živi više ljudi: Rumunjska ili Mađarska?

    Više Rumunjska: 19 mil., naspram 9,5 mil. Mađarska — razlika je 99,6%. Osobe s uobičajenim boravištem u zemlji na dan 1. siječnja. Eurostat · Stanovnici i Žene u stanovništvu · 2025. Pogledajte brojku

  5. Gdje ima više pruga na 1.000 km²: Rumunjska ili Mađarska?

    Više Mađarska: 81,5, naspram 45,3 Rumunjska — razlika je 80,0%. Željezničke pruge u uporabi na svakih 1.000 četvornih kilometara zemlje. Eurostat · Željeznička mreža i Gustoća pruga · 2024. Pogledajte brojku

  6. Gdje više odraslih ima diplomu: Rumunjska ili Mađarska?

    Više Mađarska: 31,6 %, naspram 19,5 % Rumunjska — razlika je 12,1 postotnih bodova. Udio odraslih kojima je najviši završeni stupanj obrazovanja sveučilišni ili drugi visokoškolski. Eurostat · S visokim obrazovanjem · 2025. Pogledajte brojku

  7. Gdje je nezaposlenost viša: Rumunjska ili Mađarska?

    Više Rumunjska: 6,1 %, naspram 4,4 % Mađarska — razlika je 1,7 postotnih bodova. Udio osoba u dobi od 15 do 74 godine u radnoj snazi koje su bez posla i traže ga. Eurostat · Bez posla · 2025. Pogledajte brojku

  8. Gdje više energije dolazi iz obnovljivih izvora: Rumunjska ili Mađarska?

    Više Rumunjska: 25,6 %, naspram 19,6 % Mađarska — razlika je 6,0 postotnih bodova. Udio konačne potrošnje energije koji dolazi iz obnovljivih izvora. Eurostat · Obnovljiva energija · 2025. Pogledajte brojku

  9. Gdje ima više bolničkih postelja na 100.000 stanovnika: Rumunjska ili Mađarska?

    Više Rumunjska: 731, naspram 637 Mađarska — razlika je 14,7%. Postelje dostupne u bolnicama, na 100.000 stanovnika. Eurostat · Bolničke postelje · 2024. Pogledajte brojku

  10. Gdje više kućanstava ima djecu: Rumunjska ili Mađarska?

    Više Rumunjska: 34,1 %, naspram 29,9 % Mađarska — razlika je 4,2 postotnih bodova. Udio privatnih kućanstava s barem jednim uzdržavanim djetetom. Eurostat · Kućanstva s djecom · 2025. Pogledajte brojku

Medijani gdje je moguće, prosjeci po stanovniku za rashode. Ova je osoba složena od objavljenih statistika, a ne najčešća osoba u zemlji.