averageperson.euEén statistische standaard, 27 landen
Ontdek de cijfers

Naast elkaar

Oostenrijk en Slovenië

Dezelfde vraag aan elke kolom gesteld. Cijfers die naar leeftijd of geslacht uitgesplitst zijn volgen de schuifjes; de rest blijft landelijk en zegt dat erbij.

Kanten wisselen

Oostenrijk

Slovenië

Het grootste verschil zit in Overheidsuitgaven aan hen: Oostenrijk € 29.771 tegenover Slovenië € 14.753, 2,02× ertussen.

Leeftijdalle leeftijden
Geslacht

Eén vraag per rij

Het lichte streepje in elke balk is het EU27-cijfer.

Cijfer
Oostenrijk
Slovenië

Mensen

43,8 jaar
45,5 jaar
82,1 jaar
82,1 jaar
9,2 mln.
2,1 mln.
112 per km²
106 per km²
50,7%
49,7%
22,5%
15,5%
12,8%
12,6%

Geld en werk

€ 36.546
€ 20.416
€ 39.854
€ 22.036
€ 42.347
€ 24.276
€ 62.628
€ 38.964
77,6%
78,3%
5,7%
3,9%
35,9 uur
39,5 uur
15,9%
14,3%
6,1%
3,5%
€ 55.880
€ 33.380

Gezin en wonen

2,2
2,4
26,6%
31,6%
1,31
1,52
54,2%
74,2%

Gezondheid en dagelijks leven

655 per 100.000 inwoners
399 per 100.000 inwoners
577 per 100.000 inwoners
358 per 100.000 inwoners
1.076 per 100.000 inwoners
1.061 per 100.000 inwoners

Onderwijs

37,6%
35,1%
48,3 per 1.000 inwoners
38,0 per 1.000 inwoners

Overheidsuitgaven

€ 29.771
€ 14.753
€ 23.626
€ 12.305
81,5%
65,7%

Land en infrastructuur

83.882 km²
20.273 km²
68,2 per 1.000 km²
60,0 per 1.000 km²
21,2 per 1.000 km²
30,6 per 1.000 km²
574 per 1.000 inwoners
603 per 1.000 inwoners
95,5%
93,5%
14,62
8,37

Milieu

44,2%
25,4%
47,3%
61,7%

Waar €100 aan overheidsuitgaven naartoe gaat

Elke euro die de overheid uitgeeft, verdeeld over de tien functies waarover alle 27 landen rapporteren. Open een rij voor de ranglijst van 27 en voor wat er binnen die functie zit.

Oostenrijk

Slovenië

Functie
Oostenrijk
Slovenië
10,9%
9,9%
1,2%
3,0%
2,7%
3,3%
12,9%
12,3%
1,3%
1,5%
0,7%
0,9%
17,2%
17,2%
2,3%
3,2%
9,6%
11,8%
41,3%
36,7%

Referentiejaar 2024. Totale overheidsuitgaven € 100,00 in elke kolom, zodat de tien aandelen altijd optellen tot honderd.

Veelgestelde vragen: Oostenrijk en Slovenië

  1. Welk land heeft de grootste oppervlakte: Oostenrijk of Slovenië?

    Het verschil is 4,14×: Oostenrijk 83.882, Slovenië 20.273. Totale oppervlakte van het land, binnenwater meegerekend. Eurostat · Landoppervlak & Inwoners per vierkante kilometer · 2026. Bekijk het cijfer

  2. Waar wonen meer mensen: Oostenrijk of Slovenië?

    Het verschil is 4,32×: Oostenrijk 9,2 mln., Slovenië 2,1 mln.. Personen die op 1 januari gewoonlijk in het land wonen. Eurostat · Inwoners & Vrouwen in de bevolking · 2025. Bekijk het cijfer

  3. Wie besteedt een groter deel van de begroting aan defensie: Oostenrijk of Slovenië?

    Het verschil is 1,8 punten: Slovenië 3,0%, Oostenrijk 1,2%. Krijgsmacht, defensiematerieel, militaire hulp in het buitenland en defensieonderzoek. Eurostat · Overheidsuitgaven naar functie · 2024. Bekijk het cijfer

  4. Wie geeft per inwoner meer uit aan gezondheidszorg: Oostenrijk of Slovenië?

    Het verschil is 2,01×: Oostenrijk € 5.108, Slovenië € 2.544. Ziekenhuizen, artsen, geneesmiddelen en medische apparatuur, en programma’s voor volksgezondheid. Eurostat · Overheidsuitgaven naar functie · 2024. Bekijk het cijfer

  5. Welke overheid geeft meer uit per inwoner: Oostenrijk of Slovenië?

    Het verschil is 2,02×: Oostenrijk € 29.771, Slovenië € 14.753. Totale uitgaven van de algemene overheid gedeeld door de bevolking: alle bestuurslagen samen. Eurostat · Overheidsuitgaven naar functie · 2024. Bekijk het cijfer

  6. Wie heeft meer te besteden, de doorsnee inwoner van Oostenrijk of Slovenië?

    Het verschil is 79,0%: Oostenrijk € 36.546, Slovenië € 20.416. Mediaan gestandaardiseerd besteedbaar inkomen: huishoudinkomen na belastingen en overdrachten, gedeeld door de huishoudgrootte volgens de aangepaste OESO-schaal. Wat één persoon te besteden heeft — geen salaris. Eurostat · Besteedbaar inkomen per persoon, Gemiddeld netto-inkomen & Besteedbaar inkomen naar leeftijd · 2025. Bekijk het cijfer

  7. Waar komt meer energie uit hernieuwbare bronnen: Oostenrijk of Slovenië?

    Het verschil is 18,8 punten: Oostenrijk 44,2%, Slovenië 25,4%. Aandeel van het eindverbruik van energie dat uit hernieuwbare bronnen komt. Eurostat · Hernieuwbare energie · 2025. Bekijk het cijfer

  8. Waar zijn meer artsen per 100.000 inwoners: Oostenrijk of Slovenië?

    Het verschil is 61,4%: Oostenrijk 577, Slovenië 358. Praktiserende artsen, per 100.000 inwoners. Eurostat · Artsen · 2025. Bekijk het cijfer

  9. Waar bezitten meer mensen hun eigen woning: Oostenrijk of Slovenië?

    Het verschil is 20,0 punten: Slovenië 74,2%, Oostenrijk 54,2%. Aandeel mensen dat woont in een woning die eigendom is van het huishouden, met of zonder hypotheek. Eurostat · Eigen woning · 2025. Bekijk het cijfer

  10. Waar studeren meer mensen per 1.000 inwoners: Oostenrijk of Slovenië?

    Het verschil is 27,1%: Oostenrijk 48,3, Slovenië 38,0. Mensen in het hoger onderwijs, per 1.000 inwoners. Eurostat · Studenten hoger onderwijs & Studenten per 1.000 inwoners · 2024. Bekijk het cijfer

Medianen waar het kan, gemiddelden per inwoner voor de uitgaven. Deze persoon is een samenstelling van gepubliceerde statistieken, niet de meest voorkomende inwoner van het land.