averageperson.euJeden statistický standard, 27 zemí
Prozkoumejte data

Vedle sebe

Maďarsko a Evropská unie

Stejná otázka položená dvakrát. Čísla, která se člení podle věku nebo pohlaví, sledují ovládací prvky na obou stranách; zbytek zůstává za celou zemi a říká to.

Prohodit strany

Maďarsko

Největší rozdíl je u kategorie Disponibilní příjem na osobu: Evropská unie 22 939 € proti Maďarsko 8 792 €, rozdíl 2,61×.

Věkvšechny věkové skupiny
Pohlaví

Jedna otázka na řádek

Světlá značka na každém pruhu je hodnota za EU27.

Číslo
Maďarsko
Evropská unie

Lidé

44,8 let
44,9 let
76,8 let
81,5 let
9,5 mil.
450,6 mil.
105 na km²
110 na km²
51,7 %
51,0 %
7,3 %
14,4 %
3,6 %
10,4 %

Peníze a práce

8 792 €
22 939 €
10 211 €
25 952 €
15 432 €
29 954 €
23 206 €
43 658 €
81,1 %
76,1 %
4,4 %
6,0 %
39,5 hodin
37,3 hodin
14,0 %
16,3 %
5,3 %
7,7 %
23 000 €
41 700 €

Rodina a bydlení

2,3
2,3
29,9 %
28,7 %
1,41
1,34
89,8 %
68,5 %

Zdraví a každodenní život

637 na 100 000 obyvatel
507 na 100 000 obyvatel
371 na 100 000 obyvatel
374 na 100 000 obyvatel

Vzdělávání

31,6 %
36,9 %
32,4 na 1 000 obyvatel
42,4 na 1 000 obyvatel

Veřejné výdaje

10 135 €
19 707 €
7 594 €
16 198 €
74,6 %
81,7 %

Země a infrastruktura

93 012 km²
4 225 104 km²
81,5 na 1 000 km²
49,1 na 1 000 km²
20,8 na 1 000 km²
18,6 na 1 000 km²
461 na 1 000 obyvatel
584 na 1 000 obyvatel
93,9 %
94,8 %
3,47
6,73

Životní prostředí

19,6 %
26,2 %

Kam jde €100 veřejných výdajů

Každé euro, které vydá sektor vládních institucí, roztříděné do deseti funkcí, za které vykazuje všech 27 zemí. Otevřete řádek pro pořadí 27 zemí a pro to, co do funkce patří.

Maďarsko

Evropská unie

Funkce
Maďarsko
Evropská unie
21,2 %
12,4 %
4,2 %
3,0 %
3,7 %
3,5 %
16,3 %
10,8 %
0,8 %
1,7 %
2,0 %
1,5 %
10,0 %
15,0 %
5,2 %
2,4 %
10,4 %
9,7 %
26,0 %
40,0 %

Referenční rok 2024. Celkové veřejné výdaje 100,00 € v každém sloupci, takže deset podílů vždy dá dohromady sto.

Časté otázky: Maďarsko a Evropská unie

  1. Kde žije více lidí: Maďarsko nebo Evropská unie?

    Evropská unie: 450,6 mil.. Maďarsko: 9,5 mil.. Rozdíl je 47,24×. Lidé s obvyklým bydlištěm v zemi k 1. lednu. Eurostat · Obyvatelé a Ženy v populaci · 2025. Zobrazit číslo

  2. Která země má větší rozlohu: Maďarsko nebo Evropská unie?

    Evropská unie: 4 225 104. Maďarsko: 93 012. Rozdíl je 45,43×. Celková rozloha země včetně vnitrozemských vod. Eurostat · Rozloha a Obyvatel na kilometr čtvereční · 2026. Zobrazit číslo

  3. Kdo vydá více na zdraví na obyvatele: Maďarsko nebo Evropská unie?

    Evropská unie: 2 959 €. Maďarsko: 1 015 €. Rozdíl je 2,92×. Nemocnice, lékaři, léky a zdravotnická technika a programy veřejného zdraví. Eurostat · Veřejné výdaje podle funkcí · 2024. Zobrazit číslo

  4. Kdo má více k útratě, typický člověk v zemích Maďarsko nebo Evropská unie?

    Evropská unie: 22 939 €. Maďarsko: 8 792 €. Rozdíl je 2,61×. Medián ekvivalizovaného disponibilního příjmu: příjem domácnosti po daních a transferech dělený velikostí domácnosti podle upravené stupnice OECD. To, co má k dispozici jeden člověk — ne mzda. Eurostat · Disponibilní příjem na osobu, Průměrný čistý příjem a Disponibilní příjem podle věku · 2025. Zobrazit číslo

  5. Kde se vybere více daní na obyvatele: Maďarsko nebo Evropská unie?

    Evropská unie: 16 198 €. Maďarsko: 7 594 €. Rozdíl je 2,13×. Daně a čisté sociální příspěvky přijaté sektorem vládních institucí, na obyvatele. Eurostat · Vybrané daně na obyvatele · 2024. Zobrazit číslo

  6. Kdo dává větší část na rekreaci a kulturu: Maďarsko nebo Evropská unie?

    Maďarsko: 5,2 %. Evropská unie: 2,4 %. Rozdíl je 2,8 p. b.. Sport a rekreace, knihovny, muzea, vysílání a bohoslužebná místa. Eurostat · Veřejné výdaje podle funkcí · 2024. Zobrazit číslo

  7. Kde bydlí více lidí ve vlastním: Maďarsko nebo Evropská unie?

    Maďarsko: 89,8 %. Evropská unie: 68,5 %. Rozdíl je 21,3 p. b.. Podíl lidí, kteří bydlí v domě či bytě vlastněném jejich domácností, s hypotékou nebo bez ní. Eurostat · Bydlí ve vlastním · 2025. Zobrazit číslo

  8. Kde pochází více energie z obnovitelných zdrojů: Maďarsko nebo Evropská unie?

    Evropská unie: 26,2 %. Maďarsko: 19,6 %. Rozdíl je 6,6 p. b.. Podíl konečné spotřeby energie, který pochází z obnovitelných zdrojů. Eurostat · Obnovitelná energie · 2025. Zobrazit číslo

  9. Kde je více vysokoškolských studentů na 1 000 obyvatel: Maďarsko nebo Evropská unie?

    Evropská unie: 42,4. Maďarsko: 32,4. Rozdíl je 30,9%. Lidé ve vysokoškolském vzdělávání, na 1 000 obyvatel. Eurostat · Vysokoškolští studenti a Studentů na 1 000 obyvatel · 2024. Zobrazit číslo

  10. Kde je více nemocničních lůžek na 100 000 obyvatel: Maďarsko nebo Evropská unie?

    Maďarsko: 637. Evropská unie: 507. Rozdíl je 25,6%. Lůžka dostupná v nemocnicích, na 100 000 obyvatel. Eurostat · Nemocniční lůžka · 2024. Zobrazit číslo

Mediány, kde to jde, u výdajů průměry na obyvatele. Tento člověk je složeninou publikovaných statistik, ne nejčastější obyvatel země.