averageperson.euJeden statistický standard, 27 zemí
Prozkoumejte data

Vedle sebe

Maďarsko a Slovensko

Stejná otázka položená dvakrát. Čísla, která se člení podle věku nebo pohlaví, sledují ovládací prvky na obou stranách; zbytek zůstává za celou zemi a říká to.

Prohodit strany

Maďarsko

Slovensko

Největší rozdíl je u kategorie Náklady na bydlení nad 40 % příjmu: Maďarsko 5,3 % proti Slovensko 3,5 %, rozdíl 1,8 p. b..

Věkvšechny věkové skupiny
Pohlaví

Jedna otázka na řádek

Světlá značka na každém pruhu je hodnota za EU27.

Číslo
Maďarsko
Slovensko

Lidé

44,8 let
43,0 let
76,8 let
78,4 let
9,5 mil.
5,4 mil.
105 na km²
111 na km²
51,7 %
51,1 %
7,3 %
4,0 %
3,6 %
1,1 %

Peníze a práce

8 792 €
12 990 €
10 211 €
13 857 €
15 432 €
18 097 €
23 206 €
24 240 €
906 €
915 €
81,1 %
78,1 %
4,4 %
5,4 %
39,5 hodin
39,5 hodin
14,0 %
12,2 %
5,3 %
3,5 %
23 000 €
25 060 €

Rodina a bydlení

2,3
3,1
29,9 %
42,1 %
1,41
1,46
89,8 %
93,8 %

Zdraví a každodenní život

637 na 100 000 obyvatel
558 na 100 000 obyvatel
371 na 100 000 obyvatel
395 na 100 000 obyvatel

Vzdělávání

31,6 %
29,8 %
32,4 na 1 000 obyvatel
26,0 na 1 000 obyvatel

Veřejné výdaje

10 135 €
11 394 €
7 594 €
9 259 €
74,6 %
61,4 %

Země a infrastruktura

93 012 km²
49 035 km²
81,5 na 1 000 km²
74,5 na 1 000 km²
20,8 na 1 000 km²
17,8 na 1 000 km²
461 na 1 000 obyvatel
512 na 1 000 obyvatel
93,9 %
92,5 %
3,47
2,7

Životní prostředí

19,6 %
16,3 %
22,9 %
39,8 %

Kam jde €100 veřejných výdajů

Každé euro, které vydá sektor vládních institucí, roztříděné do deseti funkcí, za které vykazuje všech 27 zemí. Otevřete řádek pro pořadí 27 zemí a pro to, co do funkce patří.

Maďarsko

Slovensko

Funkce
Maďarsko
Slovensko
21,2 %
11,5 %
4,2 %
2,9 %
3,7 %
4,9 %
16,3 %
11,5 %
0,8 %
1,6 %
2,0 %
1,0 %
10,0 %
14,6 %
5,2 %
2,4 %
10,4 %
10,8 %
26,0 %
38,8 %

Referenční rok 2024. Celkové veřejné výdaje 100,00 € v každém sloupci, takže deset podílů vždy dá dohromady sto.

Časté otázky: Maďarsko a Slovensko

  1. Kdo dává větší část na rekreaci a kulturu: Maďarsko nebo Slovensko?

    Maďarsko: 5,2 %. Slovensko: 2,4 %. Rozdíl je 2,8 p. b.. Sport a rekreace, knihovny, muzea, vysílání a bohoslužebná místa. Eurostat · Veřejné výdaje podle funkcí · 2024. Zobrazit číslo

  2. Kdo dává větší část na ochranu životního prostředí: Maďarsko nebo Slovensko?

    Slovensko: 1,6 %. Maďarsko: 0,8 %. Rozdíl je 0,8 p. b.. Odpady a odpadní vody, ochrana před znečištěním, biodiverzita a ochrana krajiny. Eurostat · Veřejné výdaje podle funkcí · 2024. Zobrazit číslo

  3. Kde žije více lidí: Maďarsko nebo Slovensko?

    Maďarsko: 9,5 mil.. Slovensko: 5,4 mil.. Rozdíl je 76,0%. Lidé s obvyklým bydlištěm v zemi k 1. lednu. Eurostat · Obyvatelé a Ženy v populaci · 2025. Zobrazit číslo

  4. Která země má větší rozlohu: Maďarsko nebo Slovensko?

    Maďarsko: 93 012. Slovensko: 49 035. Rozdíl je 89,7%. Celková rozloha země včetně vnitrozemských vod. Eurostat · Rozloha a Obyvatel na kilometr čtvereční · 2026. Zobrazit číslo

  5. Kde je více lesů: Maďarsko nebo Slovensko?

    Slovensko: 39,8 %. Maďarsko: 22,9 %. Rozdíl je 16,9 p. b.. Podíl rozlohy země pokryté lesem. Eurostat · Plocha lesů · 2025. Zobrazit číslo

  6. Kde se více obyvatel narodilo v zahraničí: Maďarsko nebo Slovensko?

    Maďarsko: 7,3 %. Slovensko: 4,0 %. Rozdíl je 3,3 p. b.. Podíl obyvatel narozených v jiné zemi. Eurostat eviduje zemi narození, ne etnicitu. Eurostat · Narozeni v zahraničí a Narozeni mimo EU · 2025. Zobrazit číslo

  7. Kde náklady na bydlení ukrojí větší část příjmu: Maďarsko nebo Slovensko?

    Maďarsko: 5,3 %. Slovensko: 3,5 %. Rozdíl je 1,8 p. b.. Podíl lidí, jejichž náklady na bydlení přesahují 40 % disponibilního příjmu. Eurostat · Náklady na bydlení nad 40 % příjmu · 2025. Zobrazit číslo

  8. Kde má více domácností děti: Maďarsko nebo Slovensko?

    Slovensko: 42,1 %. Maďarsko: 29,9 %. Rozdíl je 12,2 p. b.. Podíl soukromých domácností s alespoň jedním závislým dítětem. Eurostat · Domácnosti s dětmi · 2025. Zobrazit číslo

  9. Kde je více vysokoškolských studentů na 1 000 obyvatel: Maďarsko nebo Slovensko?

    Maďarsko: 32,4. Slovensko: 26,0. Rozdíl je 24,6%. Lidé ve vysokoškolském vzdělávání, na 1 000 obyvatel. Eurostat · Vysokoškolští studenti a Studentů na 1 000 obyvatel · 2024. Zobrazit číslo

  10. Kde je více nemocničních lůžek na 100 000 obyvatel: Maďarsko nebo Slovensko?

    Maďarsko: 637. Slovensko: 558. Rozdíl je 14,2%. Lůžka dostupná v nemocnicích, na 100 000 obyvatel. Eurostat · Nemocniční lůžka · 2024. Zobrazit číslo

Mediány, kde to jde, u výdajů průměry na obyvatele. Tento člověk je složeninou publikovaných statistik, ne nejčastější obyvatel země.