averageperson.euJeden statistický standard, 27 zemí
Prozkoumejte data

Vedle sebe

Lotyšsko a Estonsko

Stejná otázka položená dvakrát. Čísla, která se člení podle věku nebo pohlaví, sledují ovládací prvky na obou stranách; zbytek zůstává za celou zemi a říká to.

Prohodit strany

Lotyšsko

Estonsko

Největší rozdíl je u kategorie Náklady na bydlení nad 40 % příjmu: Estonsko 8,8 % proti Lotyšsko 5,7 %, rozdíl 3,1 p. b..

Věkvšechny věkové skupiny
Pohlaví

Jedna otázka na řádek

Světlá značka na každém pruhu je hodnota za EU27.

Číslo
Lotyšsko
Estonsko

Lidé

44,4 let
42,9 let
76,4 let
79,4 let
1,9 mil.
1,4 mil.
29,9 na km²
31,8 na km²
53,6 %
52,6 %
11,6 %
17,8 %
10,4 %
15,9 %

Peníze a práce

13 983 €
17 146 €
16 720 €
19 630 €
19 035 €
22 537 €
26 208 €
29 364 €
780 €
946 €
78,2 %
81,7 %
6,9 %
7,5 %
38,8 hodin
37,9 hodin
22,0 %
19,5 %
5,7 %
8,8 %
23 410 €
30 570 €

Rodina a bydlení

2,2
2,1
29,2 %
27,4 %
1,24
1,18
82,2 %
79,7 %

Zdraví a každodenní život

497 na 100 000 obyvatel
413 na 100 000 obyvatel
339 na 100 000 obyvatel
357 na 100 000 obyvatel
439 na 100 000 obyvatel
675 na 100 000 obyvatel

Vzdělávání

40,7 %
42,1 %
39,4 na 1 000 obyvatel
32,3 na 1 000 obyvatel

Veřejné výdaje

9 805 €
12 742 €
7 628 €
11 178 €
46,9 %
24,1 %

Země a infrastruktura

64 594 km²
45 336 km²
29,4 na 1 000 km²
27,2 na 1 000 km²
0,0 na 1 000 km²
5,4 na 1 000 km²
435 na 1 000 obyvatel
595 na 1 000 obyvatel
94,1 %
95,4 %
2,5
4,83

Životní prostředí

46,3 %
42,3 %
55,7 %
56,8 %

Kam jde €100 veřejných výdajů

Každé euro, které vydá sektor vládních institucí, roztříděné do deseti funkcí, za které vykazuje všech 27 zemí. Otevřete řádek pro pořadí 27 zemí a pro to, co do funkce patří.

Lotyšsko

Estonsko

Funkce
Lotyšsko
Estonsko
10,1 %
9,8 %
6,0 %
8,5 %
7,0 %
4,2 %
14,5 %
10,5 %
1,2 %
1,6 %
2,1 %
0,9 %
11,9 %
14,4 %
3,0 %
4,4 %
13,4 %
14,2 %
30,9 %
31,4 %

Referenční rok 2024. Celkové veřejné výdaje 100,00 € v každém sloupci, takže deset podílů vždy dá dohromady sto.

Časté otázky: Lotyšsko a Estonsko

  1. Která vláda dluží více: Lotyšsko nebo Estonsko?

    Lotyšsko: 46,9 %. Estonsko: 24,1 %. Rozdíl je 22,8 p. b.. Konsolidovaný hrubý dluh sektoru vládních institucí vůči HDP. Eurostat · Veřejný dluh · 2025. Zobrazit číslo

  2. Kde se více obyvatel narodilo v zahraničí: Lotyšsko nebo Estonsko?

    Estonsko: 17,8 %. Lotyšsko: 11,6 %. Rozdíl je 6,2 p. b.. Podíl obyvatel narozených v jiné zemi. Eurostat eviduje zemi narození, ne etnicitu. Eurostat · Narozeni v zahraničí a Narozeni mimo EU · 2025. Zobrazit číslo

  3. Kdo vydá více na zdraví na obyvatele: Lotyšsko nebo Estonsko?

    Estonsko: 1 834 €. Lotyšsko: 1 165 €. Rozdíl je 57,4%. Nemocnice, lékaři, léky a zdravotnická technika a programy veřejného zdraví. Eurostat · Veřejné výdaje podle funkcí · 2024. Zobrazit číslo

  4. Kde náklady na bydlení ukrojí větší část příjmu: Lotyšsko nebo Estonsko?

    Estonsko: 8,8 %. Lotyšsko: 5,7 %. Rozdíl je 3,1 p. b.. Podíl lidí, jejichž náklady na bydlení přesahují 40 % disponibilního příjmu. Eurostat · Náklady na bydlení nad 40 % příjmu · 2025. Zobrazit číslo

  5. Kdo dává větší část na rekreaci a kulturu: Lotyšsko nebo Estonsko?

    Estonsko: 4,4 %. Lotyšsko: 3,0 %. Rozdíl je 1,4 p. b.. Sport a rekreace, knihovny, muzea, vysílání a bohoslužebná místa. Eurostat · Veřejné výdaje podle funkcí · 2024. Zobrazit číslo

  6. Která země má větší rozlohu: Lotyšsko nebo Estonsko?

    Lotyšsko: 64 594. Estonsko: 45 336. Rozdíl je 42,5%. Celková rozloha země včetně vnitrozemských vod. Eurostat · Rozloha a Obyvatel na kilometr čtvereční · 2026. Zobrazit číslo

  7. Kde je více nemocničních lůžek na 100 000 obyvatel: Lotyšsko nebo Estonsko?

    Lotyšsko: 497. Estonsko: 413. Rozdíl je 20,5%. Lůžka dostupná v nemocnicích, na 100 000 obyvatel. Eurostat · Nemocniční lůžka · 2024. Zobrazit číslo

  8. Kde je více vysokoškolských studentů na 1 000 obyvatel: Lotyšsko nebo Estonsko?

    Lotyšsko: 39,4. Estonsko: 32,3. Rozdíl je 22,0%. Lidé ve vysokoškolském vzdělávání, na 1 000 obyvatel. Eurostat · Vysokoškolští studenti a Studentů na 1 000 obyvatel · 2024. Zobrazit číslo

  9. Kde pochází více energie z obnovitelných zdrojů: Lotyšsko nebo Estonsko?

    Lotyšsko: 46,3 %. Estonsko: 42,3 %. Rozdíl je 4,0 p. b.. Podíl konečné spotřeby energie, který pochází z obnovitelných zdrojů. Eurostat · Obnovitelná energie · 2025. Zobrazit číslo

  10. Kde má více domácností děti: Lotyšsko nebo Estonsko?

    Lotyšsko: 29,2 %. Estonsko: 27,4 %. Rozdíl je 1,8 p. b.. Podíl soukromých domácností s alespoň jedním závislým dítětem. Eurostat · Domácnosti s dětmi · 2025. Zobrazit číslo

Mediány, kde to jde, u výdajů průměry na obyvatele. Tento člověk je složeninou publikovaných statistik, ne nejčastější obyvatel země.