averageperson.euJeden statistický standard, 27 zemí
Prozkoumejte data

Vedle sebe

Rumunsko a Maďarsko

Stejná otázka položená dvakrát. Čísla, která se člení podle věku nebo pohlaví, sledují ovládací prvky na obou stranách; zbytek zůstává za celou zemi a říká to.

Prohodit strany

Rumunsko

Maďarsko

Největší rozdíl je u kategorie S vysokoškolským vzděláním: Maďarsko 31,6 % proti Rumunsko 19,5 %, rozdíl 12,1 p. b..

Věkvšechny věkové skupiny
Pohlaví

Jedna otázka na řádek

Světlá značka na každém pruhu je hodnota za EU27.

Číslo
Rumunsko
Maďarsko

Lidé

44,1 let
44,8 let
76,5 let
76,8 let
19 mil.
9,5 mil.
81,3 na km²
105 na km²
51,2 %
51,7 %
6,2 %
7,3 %
4,5 %
3,6 %

Peníze a práce

8 187 €
8 792 €
8 748 €
10 211 €
13 877 €
15 432 €
23 722 €
23 206 €
825 €
906 €
69,0 %
81,1 %
6,1 %
4,4 %
40,0 hodin
39,5 hodin
18,4 %
14,0 %
5,0 %
5,3 %
19 960 €
23 000 €

Rodina a bydlení

2,5
2,3
34,1 %
29,9 %
1,39
1,41
93,2 %
89,8 %

Zdraví a každodenní život

731 na 100 000 obyvatel
637 na 100 000 obyvatel
381 na 100 000 obyvatel
371 na 100 000 obyvatel
789 na 100 000 obyvatel
682 na 100 000 obyvatel

Vzdělávání

19,5 %
31,6 %
28,6 na 1 000 obyvatel
32,4 na 1 000 obyvatel

Veřejné výdaje

8 028 €
10 135 €
5 339 €
7 594 €
59,3 %
74,6 %

Země a infrastruktura

238 398 km²
93 012 km²
45,3 na 1 000 km²
81,5 na 1 000 km²
4,9 na 1 000 km²
20,8 na 1 000 km²
461 na 1 000 obyvatel
461 na 1 000 obyvatel
95,5 %
93,9 %
1,56
3,47

Životní prostředí

25,6 %
19,6 %
29,7 %
22,9 %

Kam jde €100 veřejných výdajů

Každé euro, které vydá sektor vládních institucí, roztříděné do deseti funkcí, za které vykazuje všech 27 zemí. Otevřete řádek pro pořadí 27 zemí a pro to, co do funkce patří.

Rumunsko

Maďarsko

Funkce
Rumunsko
Maďarsko
13,5 %
21,2 %
3,8 %
4,2 %
6,5 %
3,7 %
15,6 %
16,3 %
2,0 %
0,8 %
3,5 %
2,0 %
12,0 %
10,0 %
2,5 %
5,2 %
9,3 %
10,4 %
31,4 %
26,0 %

Referenční rok 2024. Celkové veřejné výdaje 100,00 € v každém sloupci, takže deset podílů vždy dá dohromady sto.

Časté otázky: Rumunsko a Maďarsko

  1. Kdo dává větší část na ochranu životního prostředí: Rumunsko nebo Maďarsko?

    Rumunsko: 2,0 %. Maďarsko: 0,8 %. Rozdíl je 1,2 p. b.. Odpady a odpadní vody, ochrana před znečištěním, biodiverzita a ochrana krajiny. Eurostat · Veřejné výdaje podle funkcí · 2024. Zobrazit číslo

  2. Která země má větší rozlohu: Rumunsko nebo Maďarsko?

    Rumunsko: 238 398. Maďarsko: 93 012. Rozdíl je 2,56×. Celková rozloha země včetně vnitrozemských vod. Eurostat · Rozloha a Obyvatel na kilometr čtvereční · 2026. Zobrazit číslo

  3. Kdo dává větší část na rekreaci a kulturu: Rumunsko nebo Maďarsko?

    Maďarsko: 5,2 %. Rumunsko: 2,5 %. Rozdíl je 2,7 p. b.. Sport a rekreace, knihovny, muzea, vysílání a bohoslužebná místa. Eurostat · Veřejné výdaje podle funkcí · 2024. Zobrazit číslo

  4. Kde žije více lidí: Rumunsko nebo Maďarsko?

    Rumunsko: 19 mil.. Maďarsko: 9,5 mil.. Rozdíl je 99,6%. Lidé s obvyklým bydlištěm v zemi k 1. lednu. Eurostat · Obyvatelé a Ženy v populaci · 2025. Zobrazit číslo

  5. Kde je více železnic na 1 000 km²: Rumunsko nebo Maďarsko?

    Maďarsko: 81,5. Rumunsko: 45,3. Rozdíl je 80,0%. Provozované železniční tratě na každých 1 000 čtverečních kilometrů země. Eurostat · Železniční síť a Hustota železnic · 2024. Zobrazit číslo

  6. Kde má více dospělých vysokoškolské vzdělání: Rumunsko nebo Maďarsko?

    Maďarsko: 31,6 %. Rumunsko: 19,5 %. Rozdíl je 12,1 p. b.. Podíl dospělých, jejichž nejvyšší dokončené vzdělání je vysokoškolské nebo jiné terciární. Eurostat · S vysokoškolským vzděláním · 2025. Zobrazit číslo

  7. Kde je vyšší nezaměstnanost: Rumunsko nebo Maďarsko?

    Rumunsko: 6,1 %. Maďarsko: 4,4 %. Rozdíl je 1,7 p. b.. Podíl lidí ve věku 15 až 74 let v pracovní síle, kteří nemají práci a hledají ji. Eurostat · Bez práce · 2025. Zobrazit číslo

  8. Kde pochází více energie z obnovitelných zdrojů: Rumunsko nebo Maďarsko?

    Rumunsko: 25,6 %. Maďarsko: 19,6 %. Rozdíl je 6,0 p. b.. Podíl konečné spotřeby energie, který pochází z obnovitelných zdrojů. Eurostat · Obnovitelná energie · 2025. Zobrazit číslo

  9. Kde je více nemocničních lůžek na 100 000 obyvatel: Rumunsko nebo Maďarsko?

    Rumunsko: 731. Maďarsko: 637. Rozdíl je 14,7%. Lůžka dostupná v nemocnicích, na 100 000 obyvatel. Eurostat · Nemocniční lůžka · 2024. Zobrazit číslo

  10. Kde má více domácností děti: Rumunsko nebo Maďarsko?

    Rumunsko: 34,1 %. Maďarsko: 29,9 %. Rozdíl je 4,2 p. b.. Podíl soukromých domácností s alespoň jedním závislým dítětem. Eurostat · Domácnosti s dětmi · 2025. Zobrazit číslo

Mediány, kde to jde, u výdajů průměry na obyvatele. Tento člověk je složeninou publikovaných statistik, ne nejčastější obyvatel země.