averageperson.euJeden statistický standard, 27 zemí
Prozkoumejte data

Vedle sebe

Slovinsko a Maďarsko

Stejná otázka položená dvakrát. Čísla, která se člení podle věku nebo pohlaví, sledují ovládací prvky na obou stranách; zbytek zůstává za celou zemi a říká to.

Prohodit strany

Slovinsko

Maďarsko

Největší rozdíl je u kategorie Disponibilní příjem na osobu: Slovinsko 20 416 € proti Maďarsko 8 792 €, rozdíl 2,32×.

Věkvšechny věkové skupiny
Pohlaví

Jedna otázka na řádek

Světlá značka na každém pruhu je hodnota za EU27.

Číslo
Slovinsko
Maďarsko

Lidé

45,5 let
44,8 let
82,1 let
76,8 let
2,1 mil.
9,5 mil.
106 na km²
105 na km²
49,7 %
51,7 %
15,5 %
7,3 %
12,6 %
3,6 %

Peníze a práce

20 416 €
8 792 €
22 036 €
10 211 €
24 276 €
15 432 €
38 964 €
23 206 €
1 482 €
906 €
78,3 %
81,1 %
3,9 %
4,4 %
39,5 hodin
39,5 hodin
14,3 %
14,0 %
3,5 %
5,3 %
33 380 €
23 000 €

Rodina a bydlení

2,4
2,3
31,6 %
29,9 %
1,52
1,41
74,2 %
89,8 %

Zdraví a každodenní život

399 na 100 000 obyvatel
637 na 100 000 obyvatel
358 na 100 000 obyvatel
371 na 100 000 obyvatel
1 061 na 100 000 obyvatel
682 na 100 000 obyvatel

Vzdělávání

35,1 %
31,6 %
38,0 na 1 000 obyvatel
32,4 na 1 000 obyvatel

Veřejné výdaje

14 753 €
10 135 €
12 305 €
7 594 €
65,7 %
74,6 %

Země a infrastruktura

20 273 km²
93 012 km²
60,0 na 1 000 km²
81,5 na 1 000 km²
30,6 na 1 000 km²
20,8 na 1 000 km²
603 na 1 000 obyvatel
461 na 1 000 obyvatel
93,5 %
93,9 %
8,37
3,47

Životní prostředí

25,4 %
19,6 %
61,7 %
22,9 %

Kam jde €100 veřejných výdajů

Každé euro, které vydá sektor vládních institucí, roztříděné do deseti funkcí, za které vykazuje všech 27 zemí. Otevřete řádek pro pořadí 27 zemí a pro to, co do funkce patří.

Slovinsko

Maďarsko

Funkce
Slovinsko
Maďarsko
9,9 %
21,2 %
3,0 %
4,2 %
3,3 %
3,7 %
12,3 %
16,3 %
1,5 %
0,8 %
0,9 %
2,0 %
17,2 %
10,0 %
3,2 %
5,2 %
11,8 %
10,4 %
36,7 %
26,0 %

Referenční rok 2024. Celkové veřejné výdaje 100,00 € v každém sloupci, takže deset podílů vždy dá dohromady sto.

Časté otázky: Slovinsko a Maďarsko

  1. Která země má větší rozlohu: Slovinsko nebo Maďarsko?

    Maďarsko: 93 012. Slovinsko: 20 273. Rozdíl je 4,59×. Celková rozloha země včetně vnitrozemských vod. Eurostat · Rozloha a Obyvatel na kilometr čtvereční · 2026. Zobrazit číslo

  2. Kde žije více lidí: Slovinsko nebo Maďarsko?

    Maďarsko: 9,5 mil.. Slovinsko: 2,1 mil.. Rozdíl je 4,48×. Lidé s obvyklým bydlištěm v zemi k 1. lednu. Eurostat · Obyvatelé a Ženy v populaci · 2025. Zobrazit číslo

  3. Kde je více lesů: Slovinsko nebo Maďarsko?

    Slovinsko: 61,7 %. Maďarsko: 22,9 %. Rozdíl je 38,8 p. b.. Podíl rozlohy země pokryté lesem. Eurostat · Plocha lesů · 2025. Zobrazit číslo

  4. Kdo vydá více na zdraví na obyvatele: Slovinsko nebo Maďarsko?

    Slovinsko: 2 544 €. Maďarsko: 1 015 €. Rozdíl je 2,51×. Nemocnice, lékaři, léky a zdravotnická technika a programy veřejného zdraví. Eurostat · Veřejné výdaje podle funkcí · 2024. Zobrazit číslo

  5. Kdo má více k útratě, typický člověk v zemích Slovinsko nebo Maďarsko?

    Slovinsko: 20 416 €. Maďarsko: 8 792 €. Rozdíl je 2,32×. Medián ekvivalizovaného disponibilního příjmu: příjem domácnosti po daních a transferech dělený velikostí domácnosti podle upravené stupnice OECD. To, co má k dispozici jeden člověk — ne mzda. Eurostat · Disponibilní příjem na osobu, Průměrný čistý příjem a Disponibilní příjem podle věku · 2025. Zobrazit číslo

  6. Kde se více obyvatel narodilo v zahraničí: Slovinsko nebo Maďarsko?

    Slovinsko: 15,5 %. Maďarsko: 7,3 %. Rozdíl je 8,2 p. b.. Podíl obyvatel narozených v jiné zemi. Eurostat eviduje zemi narození, ne etnicitu. Eurostat · Narozeni v zahraničí a Narozeni mimo EU · 2025. Zobrazit číslo

  7. Kdo dává větší část na ochranu životního prostředí: Slovinsko nebo Maďarsko?

    Slovinsko: 1,5 %. Maďarsko: 0,8 %. Rozdíl je 0,7 p. b.. Odpady a odpadní vody, ochrana před znečištěním, biodiverzita a ochrana krajiny. Eurostat · Veřejné výdaje podle funkcí · 2024. Zobrazit číslo

  8. Kde je více nemocničních lůžek na 100 000 obyvatel: Slovinsko nebo Maďarsko?

    Maďarsko: 637. Slovinsko: 399. Rozdíl je 59,6%. Lůžka dostupná v nemocnicích, na 100 000 obyvatel. Eurostat · Nemocniční lůžka · 2024. Zobrazit číslo

  9. Kde bydlí více lidí ve vlastním: Slovinsko nebo Maďarsko?

    Maďarsko: 89,8 %. Slovinsko: 74,2 %. Rozdíl je 15,6 p. b.. Podíl lidí, kteří bydlí v domě či bytě vlastněném jejich domácností, s hypotékou nebo bez ní. Eurostat · Bydlí ve vlastním · 2025. Zobrazit číslo

  10. Kde je více vysokoškolských studentů na 1 000 obyvatel: Slovinsko nebo Maďarsko?

    Slovinsko: 38,0. Maďarsko: 32,4. Rozdíl je 17,3%. Lidé ve vysokoškolském vzdělávání, na 1 000 obyvatel. Eurostat · Vysokoškolští studenti a Studentů na 1 000 obyvatel · 2024. Zobrazit číslo

Mediány, kde to jde, u výdajů průměry na obyvatele. Tento člověk je složeninou publikovaných statistik, ne nejčastější obyvatel země.