averageperson.euEén statistische standaard, 27 landen
Ontdek de cijfers

Naast elkaar

Oostenrijk en Hongarije

Dezelfde vraag aan elke kolom gesteld. Cijfers die naar leeftijd of geslacht uitgesplitst zijn volgen de schuifjes; de rest blijft landelijk en zegt dat erbij.

Kanten wisselen

Oostenrijk

Hongarije

Het grootste verschil zit in Besteedbaar inkomen per persoon: Oostenrijk € 36.546 tegenover Hongarije € 8.792, 4,16× ertussen.

Leeftijdalle leeftijden
Geslacht

Eén vraag per rij

Het lichte streepje in elke balk is het EU27-cijfer.

Cijfer
Oostenrijk
Hongarije

Mensen

43,8 jaar
44,8 jaar
82,1 jaar
76,8 jaar
9,2 mln.
9,5 mln.
112 per km²
105 per km²
50,7%
51,7%
22,5%
7,3%
12,8%
3,6%

Geld en werk

€ 36.546
€ 8.792
€ 39.854
€ 10.211
€ 42.347
€ 15.432
€ 62.628
€ 23.206
77,6%
81,1%
5,7%
4,4%
35,9 uur
39,5 uur
15,9%
14,0%
6,1%
5,3%
€ 55.880
€ 23.000

Gezin en wonen

2,2
2,3
26,6%
29,9%
1,31
1,41
54,2%
89,8%

Gezondheid en dagelijks leven

655 per 100.000 inwoners
637 per 100.000 inwoners
577 per 100.000 inwoners
371 per 100.000 inwoners
1.076 per 100.000 inwoners
682 per 100.000 inwoners

Onderwijs

37,6%
31,6%
48,3 per 1.000 inwoners
32,4 per 1.000 inwoners

Overheidsuitgaven

€ 29.771
€ 10.135
€ 23.626
€ 7.594
81,5%
74,6%

Land en infrastructuur

83.882 km²
93.012 km²
68,2 per 1.000 km²
81,5 per 1.000 km²
21,2 per 1.000 km²
20,8 per 1.000 km²
574 per 1.000 inwoners
461 per 1.000 inwoners
95,5%
93,9%
14,62
3,47

Milieu

44,2%
19,6%
47,3%
22,9%

Waar €100 aan overheidsuitgaven naartoe gaat

Elke euro die de overheid uitgeeft, verdeeld over de tien functies waarover alle 27 landen rapporteren. Open een rij voor de ranglijst van 27 en voor wat er binnen die functie zit.

Oostenrijk

Hongarije

Functie
Oostenrijk
Hongarije
10,9%
21,2%
1,2%
4,2%
2,7%
3,7%
12,9%
16,3%
1,3%
0,8%
0,7%
2,0%
17,2%
10,0%
2,3%
5,2%
9,6%
10,4%
41,3%
26,0%

Referentiejaar 2024. Totale overheidsuitgaven € 100,00 in elke kolom, zodat de tien aandelen altijd optellen tot honderd.

Veelgestelde vragen: Oostenrijk en Hongarije

  1. Wie geeft per inwoner meer uit aan gezondheidszorg: Oostenrijk of Hongarije?

    Het verschil is 5,03×: Oostenrijk € 5.108, Hongarije € 1.015. Ziekenhuizen, artsen, geneesmiddelen en medische apparatuur, en programma’s voor volksgezondheid. Eurostat · Overheidsuitgaven naar functie · 2024. Bekijk het cijfer

  2. Wie heeft meer te besteden, de doorsnee inwoner van Oostenrijk of Hongarije?

    Het verschil is 4,16×: Oostenrijk € 36.546, Hongarije € 8.792. Mediaan gestandaardiseerd besteedbaar inkomen: huishoudinkomen na belastingen en overdrachten, gedeeld door de huishoudgrootte volgens de aangepaste OESO-schaal. Wat één persoon te besteden heeft — geen salaris. Eurostat · Besteedbaar inkomen per persoon, Gemiddeld netto-inkomen & Besteedbaar inkomen naar leeftijd · 2025. Bekijk het cijfer

  3. Waar wordt meer belasting geheven per inwoner: Oostenrijk of Hongarije?

    Het verschil is 3,11×: Oostenrijk € 23.626, Hongarije € 7.594. Belastingen en netto sociale premies ontvangen door de algemene overheid, per inwoner. Eurostat · Belastingopbrengst per inwoner · 2024. Bekijk het cijfer

  4. Wie besteedt een groter deel van de begroting aan defensie: Oostenrijk of Hongarije?

    Het verschil is 3,0 punten: Hongarije 4,2%, Oostenrijk 1,2%. Krijgsmacht, defensiematerieel, militaire hulp in het buitenland en defensieonderzoek. Eurostat · Overheidsuitgaven naar functie · 2024. Bekijk het cijfer

  5. Waar zijn meer inwoners in het buitenland geboren: Oostenrijk of Hongarije?

    Het verschil is 15,2 punten: Oostenrijk 22,5%, Hongarije 7,3%. Aandeel inwoners dat in een ander land is geboren. Eurostat registreert het geboorteland, niet de etniciteit. Eurostat · In het buitenland geboren & Buiten de EU geboren · 2025. Bekijk het cijfer

  6. Waar komt meer energie uit hernieuwbare bronnen: Oostenrijk of Hongarije?

    Het verschil is 24,6 punten: Oostenrijk 44,2%, Hongarije 19,6%. Aandeel van het eindverbruik van energie dat uit hernieuwbare bronnen komt. Eurostat · Hernieuwbare energie · 2025. Bekijk het cijfer

  7. Waar bezitten meer mensen hun eigen woning: Oostenrijk of Hongarije?

    Het verschil is 35,6 punten: Hongarije 89,8%, Oostenrijk 54,2%. Aandeel mensen dat woont in een woning die eigendom is van het huishouden, met of zonder hypotheek. Eurostat · Eigen woning · 2025. Bekijk het cijfer

  8. Waar zijn meer artsen per 100.000 inwoners: Oostenrijk of Hongarije?

    Het verschil is 55,6%: Oostenrijk 577, Hongarije 371. Praktiserende artsen, per 100.000 inwoners. Eurostat · Artsen · 2025. Bekijk het cijfer

  9. Waar studeren meer mensen per 1.000 inwoners: Oostenrijk of Hongarije?

    Het verschil is 49,1%: Oostenrijk 48,3, Hongarije 32,4. Mensen in het hoger onderwijs, per 1.000 inwoners. Eurostat · Studenten hoger onderwijs & Studenten per 1.000 inwoners · 2024. Bekijk het cijfer

  10. Waar ligt meer spoor per 1.000 km²: Oostenrijk of Hongarije?

    Het verschil is 19,6%: Hongarije 81,5, Oostenrijk 68,2. Spoorlijn in gebruik per 1.000 vierkante kilometer van het land. Eurostat · Spoornet & Spoordichtheid · 2024. Bekijk het cijfer

Medianen waar het kan, gemiddelden per inwoner voor de uitgaven. Deze persoon is een samenstelling van gepubliceerde statistieken, niet de meest voorkomende inwoner van het land.