averageperson.euEén statistische standaard, 27 landen
Ontdek de cijfers

Naast elkaar

Hongarije en Oostenrijk

Dezelfde vraag aan elke kolom gesteld. Cijfers die naar leeftijd of geslacht uitgesplitst zijn volgen de schuifjes; de rest blijft landelijk en zegt dat erbij.

Kanten wisselen

Hongarije

Oostenrijk

Het grootste verschil zit in Besteedbaar inkomen per persoon: Oostenrijk € 36.546 tegenover Hongarije € 8.792, 4,16× ertussen.

Leeftijdalle leeftijden
Geslacht

Eén vraag per rij

Het lichte streepje in elke balk is het EU27-cijfer.

Cijfer
Hongarije
Oostenrijk

Mensen

44,8 jaar
43,8 jaar
76,8 jaar
82,1 jaar
9,5 mln.
9,2 mln.
105 per km²
112 per km²
51,7%
50,7%
7,3%
22,5%
3,6%
12,8%

Geld en werk

€ 8.792
€ 36.546
€ 10.211
€ 39.854
€ 15.432
€ 42.347
€ 23.206
€ 62.628
81,1%
77,6%
4,4%
5,7%
39,5 uur
35,9 uur
14,0%
15,9%
5,3%
6,1%
€ 23.000
€ 55.880

Gezin en wonen

2,3
2,2
29,9%
26,6%
1,41
1,31
89,8%
54,2%

Gezondheid en dagelijks leven

637 per 100.000 inwoners
655 per 100.000 inwoners
371 per 100.000 inwoners
577 per 100.000 inwoners
682 per 100.000 inwoners
1.076 per 100.000 inwoners

Onderwijs

31,6%
37,6%
32,4 per 1.000 inwoners
48,3 per 1.000 inwoners

Overheidsuitgaven

€ 10.135
€ 29.771
€ 7.594
€ 23.626
74,6%
81,5%

Land en infrastructuur

93.012 km²
83.882 km²
81,5 per 1.000 km²
68,2 per 1.000 km²
20,8 per 1.000 km²
21,2 per 1.000 km²
461 per 1.000 inwoners
574 per 1.000 inwoners
93,9%
95,5%
3,47
14,62

Milieu

19,6%
44,2%
22,9%
47,3%

Waar €100 aan overheidsuitgaven naartoe gaat

Elke euro die de overheid uitgeeft, verdeeld over de tien functies waarover alle 27 landen rapporteren. Open een rij voor de ranglijst van 27 en voor wat er binnen die functie zit.

Hongarije

Oostenrijk

Functie
Hongarije
Oostenrijk
21,2%
10,9%
4,2%
1,2%
3,7%
2,7%
16,3%
12,9%
0,8%
1,3%
2,0%
0,7%
10,0%
17,2%
5,2%
2,3%
10,4%
9,6%
26,0%
41,3%

Referentiejaar 2024. Totale overheidsuitgaven € 100,00 in elke kolom, zodat de tien aandelen altijd optellen tot honderd.

Veelgestelde vragen: Hongarije en Oostenrijk

  1. Wie geeft per inwoner meer uit aan gezondheidszorg: Hongarije of Oostenrijk?

    Het verschil is 5,03×: Oostenrijk € 5.108, Hongarije € 1.015. Ziekenhuizen, artsen, geneesmiddelen en medische apparatuur, en programma’s voor volksgezondheid. Eurostat · Overheidsuitgaven naar functie · 2024. Bekijk het cijfer

  2. Wie heeft meer te besteden, de doorsnee inwoner van Hongarije of Oostenrijk?

    Het verschil is 4,16×: Oostenrijk € 36.546, Hongarije € 8.792. Mediaan gestandaardiseerd besteedbaar inkomen: huishoudinkomen na belastingen en overdrachten, gedeeld door de huishoudgrootte volgens de aangepaste OESO-schaal. Wat één persoon te besteden heeft — geen salaris. Eurostat · Besteedbaar inkomen per persoon, Gemiddeld netto-inkomen & Besteedbaar inkomen naar leeftijd · 2025. Bekijk het cijfer

  3. Wie besteedt een groter deel van de begroting aan defensie: Hongarije of Oostenrijk?

    Het verschil is 3,0 punten: Hongarije 4,2%, Oostenrijk 1,2%. Krijgsmacht, defensiematerieel, militaire hulp in het buitenland en defensieonderzoek. Eurostat · Overheidsuitgaven naar functie · 2024. Bekijk het cijfer

  4. Waar wordt meer belasting geheven per inwoner: Hongarije of Oostenrijk?

    Het verschil is 3,11×: Oostenrijk € 23.626, Hongarije € 7.594. Belastingen en netto sociale premies ontvangen door de algemene overheid, per inwoner. Eurostat · Belastingopbrengst per inwoner · 2024. Bekijk het cijfer

  5. Waar zijn meer inwoners in het buitenland geboren: Hongarije of Oostenrijk?

    Het verschil is 15,2 punten: Oostenrijk 22,5%, Hongarije 7,3%. Aandeel inwoners dat in een ander land is geboren. Eurostat registreert het geboorteland, niet de etniciteit. Eurostat · In het buitenland geboren & Buiten de EU geboren · 2025. Bekijk het cijfer

  6. Waar komt meer energie uit hernieuwbare bronnen: Hongarije of Oostenrijk?

    Het verschil is 24,6 punten: Oostenrijk 44,2%, Hongarije 19,6%. Aandeel van het eindverbruik van energie dat uit hernieuwbare bronnen komt. Eurostat · Hernieuwbare energie · 2025. Bekijk het cijfer

  7. Waar bezitten meer mensen hun eigen woning: Hongarije of Oostenrijk?

    Het verschil is 35,6 punten: Hongarije 89,8%, Oostenrijk 54,2%. Aandeel mensen dat woont in een woning die eigendom is van het huishouden, met of zonder hypotheek. Eurostat · Eigen woning · 2025. Bekijk het cijfer

  8. Waar zijn meer artsen per 100.000 inwoners: Hongarije of Oostenrijk?

    Het verschil is 55,6%: Oostenrijk 577, Hongarije 371. Praktiserende artsen, per 100.000 inwoners. Eurostat · Artsen · 2025. Bekijk het cijfer

  9. Waar studeren meer mensen per 1.000 inwoners: Hongarije of Oostenrijk?

    Het verschil is 49,1%: Oostenrijk 48,3, Hongarije 32,4. Mensen in het hoger onderwijs, per 1.000 inwoners. Eurostat · Studenten hoger onderwijs & Studenten per 1.000 inwoners · 2024. Bekijk het cijfer

  10. Waar ligt meer spoor per 1.000 km²: Hongarije of Oostenrijk?

    Het verschil is 19,6%: Hongarije 81,5, Oostenrijk 68,2. Spoorlijn in gebruik per 1.000 vierkante kilometer van het land. Eurostat · Spoornet & Spoordichtheid · 2024. Bekijk het cijfer

Medianen waar het kan, gemiddelden per inwoner voor de uitgaven. Deze persoon is een samenstelling van gepubliceerde statistieken, niet de meest voorkomende inwoner van het land.