averageperson.euJeden štatistický štandard, 27 krajín
Preskúmajte údaje

Vedľa seba

Maďarsko a Európska únia

Tá istá otázka položená dvakrát. Čísla, ktoré sa delia podľa veku alebo pohlavia, sledujú ovládacie prvky na oboch stranách; ostatné zostávajú za celú krajinu a povedia to.

Vymeniť strany

Maďarsko

Najväčší rozdiel je pri ukazovateli Disponibilný príjem na osobu: Európska únia 22 939 € oproti Maďarsko 8 792 €, rozdiel 2,61×.

Vekvšetky vekové skupiny
Pohlavie

Jedna otázka na riadok

Svetlá značka na každom páse je hodnota EÚ27.

Číslo
Maďarsko
Európska únia

Ľudia

44,8 rokov
44,9 rokov
76,8 rokov
81,5 rokov
9,5 mil.
450,6 mil.
105 na km²
110 na km²
51,7 %
51,0 %
7,3 %
14,4 %
3,6 %
10,4 %

Peniaze a práca

8 792 €
22 939 €
10 211 €
25 952 €
15 432 €
29 954 €
23 206 €
43 658 €
81,1 %
76,1 %
4,4 %
6,0 %
39,5 hodín
37,3 hodín
14,0 %
16,3 %
5,3 %
7,7 %
23 000 €
41 700 €

Rodina a bývanie

2,3
2,3
29,9 %
28,7 %
1,41
1,34
89,8 %
68,5 %

Zdravie a každodenný život

637 na 100 000 obyvateľov
507 na 100 000 obyvateľov
371 na 100 000 obyvateľov
374 na 100 000 obyvateľov

Vzdelávanie

31,6 %
36,9 %
32,4 na 1 000 obyvateľov
42,4 na 1 000 obyvateľov

Verejné výdavky

10 135 €
19 707 €
7 594 €
16 198 €
74,6 %
81,7 %

Krajina a infraštruktúra

93 012 km²
4 225 104 km²
81,5 na 1 000 km²
49,1 na 1 000 km²
20,8 na 1 000 km²
18,6 na 1 000 km²
461 na 1 000 obyvateľov
584 na 1 000 obyvateľov
93,9 %
94,8 %
3,47
6,73

Životné prostredie

19,6 %
26,2 %

Kam ide €100 verejných výdavkov

Každé euro, ktoré vynaloží verejná správa, rozdelené do desiatich funkcií, za ktoré vykazuje všetkých 27 krajín. Otvorte riadok pre poradie 27 krajín a pre to, čo je v ňom.

Maďarsko

Európska únia

Funkcia
Maďarsko
Európska únia
21,2 %
12,4 %
4,2 %
3,0 %
3,7 %
3,5 %
16,3 %
10,8 %
0,8 %
1,7 %
2,0 %
1,5 %
10,0 %
15,0 %
5,2 %
2,4 %
10,4 %
9,7 %
26,0 %
40,0 %

Referenčný rok 2024. Celkové verejné výdavky 100,00 € v každom stĺpci, takže desať podielov vždy dá sto.

Časté otázky: Maďarsko a Európska únia

  1. Kde žije viac ľudí: Maďarsko alebo Európska únia?

    Európska únia: 450,6 mil.. Maďarsko: 9,5 mil.. Rozdiel je 47,24×. Ľudia s obvyklým pobytom v krajine k 1. januáru. Eurostat · Obyvatelia a Ženy v populácii · 2025. Pozrieť číslo

  2. Ktorá krajina má väčšiu rozlohu: Maďarsko alebo Európska únia?

    Európska únia: 4 225 104. Maďarsko: 93 012. Rozdiel je 45,43×. Celková rozloha krajiny vrátane vnútrozemských vôd. Eurostat · Rozloha a Obyvatelia na kilometer štvorcový · 2026. Pozrieť číslo

  3. Kto vynakladá viac na zdravotníctvo na obyvateľa: Maďarsko alebo Európska únia?

    Európska únia: 2 959 €. Maďarsko: 1 015 €. Rozdiel je 2,92×. Nemocnice, lekári, lieky a zdravotnícka technika a programy verejného zdravia. Eurostat · Verejné výdavky podľa funkcií · 2024. Pozrieť číslo

  4. Kto má viac na útratu, typický človek — Maďarsko alebo Európska únia?

    Európska únia: 22 939 €. Maďarsko: 8 792 €. Rozdiel je 2,61×. Mediánový ekvivalentný disponibilný príjem: príjem domácnosti po zdanení a transferoch, delený veľkosťou domácnosti podľa upravenej stupnice OECD. Koľko má na útratu jeden človek — nie mzda. Eurostat · Disponibilný príjem na osobu, Priemerný čistý príjem a Disponibilný príjem podľa veku · 2025. Pozrieť číslo

  5. Kde sa vyberie viac daní na obyvateľa: Maďarsko alebo Európska únia?

    Európska únia: 16 198 €. Maďarsko: 7 594 €. Rozdiel je 2,13×. Dane a čisté sociálne odvody, ktoré prijala verejná správa, na obyvateľa. Eurostat · Vybrané dane na obyvateľa · 2024. Pozrieť číslo

  6. Kto dáva väčšiu časť na rekreáciu a kultúru: Maďarsko alebo Európska únia?

    Maďarsko: 5,2 %. Európska únia: 2,4 %. Rozdiel je 2,8 bodov. Šport a rekreácia, knižnice, múzeá, vysielanie a miesta bohoslužieb. Eurostat · Verejné výdavky podľa funkcií · 2024. Pozrieť číslo

  7. Kde býva viac ľudí vo vlastnom: Maďarsko alebo Európska únia?

    Maďarsko: 89,8 %. Európska únia: 68,5 %. Rozdiel je 21,3 bodov. Podiel ľudí bývajúcich v byte alebo dome vo vlastníctve svojej domácnosti, s hypotékou aj bez nej. Eurostat · Bývajú vo vlastnom · 2025. Pozrieť číslo

  8. Kde pochádza viac energie z obnoviteľných zdrojov: Maďarsko alebo Európska únia?

    Európska únia: 26,2 %. Maďarsko: 19,6 %. Rozdiel je 6,6 bodov. Podiel konečnej spotreby energie, ktorý pochádza z obnoviteľných zdrojov. Eurostat · Obnoviteľná energia · 2025. Pozrieť číslo

  9. Kde je viac študentov na 1 000 obyvateľov: Maďarsko alebo Európska únia?

    Európska únia: 42,4. Maďarsko: 32,4. Rozdiel je 30,9%. Ľudia vo vysokoškolskom vzdelávaní, na 1 000 obyvateľov. Eurostat · Vysokoškoláci a Študenti na 1 000 obyvateľov · 2024. Pozrieť číslo

  10. Kde je viac nemocničných lôžok na 100 000 obyvateľov: Maďarsko alebo Európska únia?

    Maďarsko: 637. Európska únia: 507. Rozdiel je 25,6%. Lôžka dostupné v nemocniciach, na 100 000 obyvateľov. Eurostat · Nemocničné lôžka · 2024. Pozrieť číslo

Mediány, kde sa dá, priemery na obyvateľa pri výdavkoch. Táto osoba je poskladaná z publikovaných štatistík, nie je to najčastejší obyvateľ krajiny.