averageperson.euJeden štatistický štandard, 27 krajín
Preskúmajte údaje

Vedľa seba

Maďarsko a Slovinsko

Tá istá otázka položená dvakrát. Čísla, ktoré sa delia podľa veku alebo pohlavia, sledujú ovládacie prvky na oboch stranách; ostatné zostávajú za celú krajinu a povedia to.

Vymeniť strany

Maďarsko

Slovinsko

Najväčší rozdiel je pri ukazovateli Disponibilný príjem na osobu: Slovinsko 20 416 € oproti Maďarsko 8 792 €, rozdiel 2,32×.

Vekvšetky vekové skupiny
Pohlavie

Jedna otázka na riadok

Svetlá značka na každom páse je hodnota EÚ27.

Číslo
Maďarsko
Slovinsko

Ľudia

44,8 rokov
45,5 rokov
76,8 rokov
82,1 rokov
9,5 mil.
2,1 mil.
105 na km²
106 na km²
51,7 %
49,7 %
7,3 %
15,5 %
3,6 %
12,6 %

Peniaze a práca

8 792 €
20 416 €
10 211 €
22 036 €
15 432 €
24 276 €
23 206 €
38 964 €
906 €
1 482 €
81,1 %
78,3 %
4,4 %
3,9 %
39,5 hodín
39,5 hodín
14,0 %
14,3 %
5,3 %
3,5 %
23 000 €
33 380 €

Rodina a bývanie

2,3
2,4
29,9 %
31,6 %
1,41
1,52
89,8 %
74,2 %

Zdravie a každodenný život

637 na 100 000 obyvateľov
399 na 100 000 obyvateľov
371 na 100 000 obyvateľov
358 na 100 000 obyvateľov
682 na 100 000 obyvateľov
1 061 na 100 000 obyvateľov

Vzdelávanie

31,6 %
35,1 %
32,4 na 1 000 obyvateľov
38,0 na 1 000 obyvateľov

Verejné výdavky

10 135 €
14 753 €
7 594 €
12 305 €
74,6 %
65,7 %

Krajina a infraštruktúra

93 012 km²
20 273 km²
81,5 na 1 000 km²
60,0 na 1 000 km²
20,8 na 1 000 km²
30,6 na 1 000 km²
461 na 1 000 obyvateľov
603 na 1 000 obyvateľov
93,9 %
93,5 %
3,47
8,37

Životné prostredie

19,6 %
25,4 %
22,9 %
61,7 %

Kam ide €100 verejných výdavkov

Každé euro, ktoré vynaloží verejná správa, rozdelené do desiatich funkcií, za ktoré vykazuje všetkých 27 krajín. Otvorte riadok pre poradie 27 krajín a pre to, čo je v ňom.

Maďarsko

Slovinsko

Funkcia
Maďarsko
Slovinsko
21,2 %
9,9 %
4,2 %
3,0 %
3,7 %
3,3 %
16,3 %
12,3 %
0,8 %
1,5 %
2,0 %
0,9 %
10,0 %
17,2 %
5,2 %
3,2 %
10,4 %
11,8 %
26,0 %
36,7 %

Referenčný rok 2024. Celkové verejné výdavky 100,00 € v každom stĺpci, takže desať podielov vždy dá sto.

Časté otázky: Maďarsko a Slovinsko

  1. Ktorá krajina má väčšiu rozlohu: Maďarsko alebo Slovinsko?

    Maďarsko: 93 012. Slovinsko: 20 273. Rozdiel je 4,59×. Celková rozloha krajiny vrátane vnútrozemských vôd. Eurostat · Rozloha a Obyvatelia na kilometer štvorcový · 2026. Pozrieť číslo

  2. Kde žije viac ľudí: Maďarsko alebo Slovinsko?

    Maďarsko: 9,5 mil.. Slovinsko: 2,1 mil.. Rozdiel je 4,48×. Ľudia s obvyklým pobytom v krajine k 1. januáru. Eurostat · Obyvatelia a Ženy v populácii · 2025. Pozrieť číslo

  3. Kde je viac lesov: Maďarsko alebo Slovinsko?

    Slovinsko: 61,7 %. Maďarsko: 22,9 %. Rozdiel je 38,8 bodov. Podiel rozlohy krajiny pokrytej lesom. Eurostat · Lesnatosť · 2025. Pozrieť číslo

  4. Kto vynakladá viac na zdravotníctvo na obyvateľa: Maďarsko alebo Slovinsko?

    Slovinsko: 2 544 €. Maďarsko: 1 015 €. Rozdiel je 2,51×. Nemocnice, lekári, lieky a zdravotnícka technika a programy verejného zdravia. Eurostat · Verejné výdavky podľa funkcií · 2024. Pozrieť číslo

  5. Kto má viac na útratu, typický človek — Maďarsko alebo Slovinsko?

    Slovinsko: 20 416 €. Maďarsko: 8 792 €. Rozdiel je 2,32×. Mediánový ekvivalentný disponibilný príjem: príjem domácnosti po zdanení a transferoch, delený veľkosťou domácnosti podľa upravenej stupnice OECD. Koľko má na útratu jeden človek — nie mzda. Eurostat · Disponibilný príjem na osobu, Priemerný čistý príjem a Disponibilný príjem podľa veku · 2025. Pozrieť číslo

  6. Kde sa viac obyvateľov narodilo v zahraničí: Maďarsko alebo Slovinsko?

    Slovinsko: 15,5 %. Maďarsko: 7,3 %. Rozdiel je 8,2 bodov. Podiel obyvateľov narodených v inej krajine. Eurostat eviduje krajinu narodenia, nie etnicitu. Eurostat · Narodení v zahraničí a Narodení mimo EÚ · 2025. Pozrieť číslo

  7. Kto dáva väčšiu časť na ochranu životného prostredia: Maďarsko alebo Slovinsko?

    Slovinsko: 1,5 %. Maďarsko: 0,8 %. Rozdiel je 0,7 bodov. Odpad a odpadové vody, kontrola znečistenia, biodiverzita a ochrana krajiny. Eurostat · Verejné výdavky podľa funkcií · 2024. Pozrieť číslo

  8. Kde je viac nemocničných lôžok na 100 000 obyvateľov: Maďarsko alebo Slovinsko?

    Maďarsko: 637. Slovinsko: 399. Rozdiel je 59,6%. Lôžka dostupné v nemocniciach, na 100 000 obyvateľov. Eurostat · Nemocničné lôžka · 2024. Pozrieť číslo

  9. Kde býva viac ľudí vo vlastnom: Maďarsko alebo Slovinsko?

    Maďarsko: 89,8 %. Slovinsko: 74,2 %. Rozdiel je 15,6 bodov. Podiel ľudí bývajúcich v byte alebo dome vo vlastníctve svojej domácnosti, s hypotékou aj bez nej. Eurostat · Bývajú vo vlastnom · 2025. Pozrieť číslo

  10. Kde je viac študentov na 1 000 obyvateľov: Maďarsko alebo Slovinsko?

    Slovinsko: 38,0. Maďarsko: 32,4. Rozdiel je 17,3%. Ľudia vo vysokoškolskom vzdelávaní, na 1 000 obyvateľov. Eurostat · Vysokoškoláci a Študenti na 1 000 obyvateľov · 2024. Pozrieť číslo

Mediány, kde sa dá, priemery na obyvateľa pri výdavkoch. Táto osoba je poskladaná z publikovaných štatistík, nie je to najčastejší obyvateľ krajiny.