averageperson.euJeden štatistický štandard, 27 krajín
Preskúmajte údaje

Vedľa seba

Rumunsko a Maďarsko

Tá istá otázka položená dvakrát. Čísla, ktoré sa delia podľa veku alebo pohlavia, sledujú ovládacie prvky na oboch stranách; ostatné zostávajú za celú krajinu a povedia to.

Vymeniť strany

Rumunsko

Maďarsko

Najväčší rozdiel je pri ukazovateli S vysokoškolským vzdelaním: Maďarsko 31,6 % oproti Rumunsko 19,5 %, rozdiel 12,1 bodov.

Vekvšetky vekové skupiny
Pohlavie

Jedna otázka na riadok

Svetlá značka na každom páse je hodnota EÚ27.

Číslo
Rumunsko
Maďarsko

Ľudia

44,1 rokov
44,8 rokov
76,5 rokov
76,8 rokov
19 mil.
9,5 mil.
81,3 na km²
105 na km²
51,2 %
51,7 %
6,2 %
7,3 %
4,5 %
3,6 %

Peniaze a práca

8 187 €
8 792 €
8 748 €
10 211 €
13 877 €
15 432 €
23 722 €
23 206 €
825 €
906 €
69,0 %
81,1 %
6,1 %
4,4 %
40,0 hodín
39,5 hodín
18,4 %
14,0 %
5,0 %
5,3 %
19 960 €
23 000 €

Rodina a bývanie

2,5
2,3
34,1 %
29,9 %
1,39
1,41
93,2 %
89,8 %

Zdravie a každodenný život

731 na 100 000 obyvateľov
637 na 100 000 obyvateľov
381 na 100 000 obyvateľov
371 na 100 000 obyvateľov
789 na 100 000 obyvateľov
682 na 100 000 obyvateľov

Vzdelávanie

19,5 %
31,6 %
28,6 na 1 000 obyvateľov
32,4 na 1 000 obyvateľov

Verejné výdavky

8 028 €
10 135 €
5 339 €
7 594 €
59,3 %
74,6 %

Krajina a infraštruktúra

238 398 km²
93 012 km²
45,3 na 1 000 km²
81,5 na 1 000 km²
4,9 na 1 000 km²
20,8 na 1 000 km²
461 na 1 000 obyvateľov
461 na 1 000 obyvateľov
95,5 %
93,9 %
1,56
3,47

Životné prostredie

25,6 %
19,6 %
29,7 %
22,9 %

Kam ide €100 verejných výdavkov

Každé euro, ktoré vynaloží verejná správa, rozdelené do desiatich funkcií, za ktoré vykazuje všetkých 27 krajín. Otvorte riadok pre poradie 27 krajín a pre to, čo je v ňom.

Rumunsko

Maďarsko

Funkcia
Rumunsko
Maďarsko
13,5 %
21,2 %
3,8 %
4,2 %
6,5 %
3,7 %
15,6 %
16,3 %
2,0 %
0,8 %
3,5 %
2,0 %
12,0 %
10,0 %
2,5 %
5,2 %
9,3 %
10,4 %
31,4 %
26,0 %

Referenčný rok 2024. Celkové verejné výdavky 100,00 € v každom stĺpci, takže desať podielov vždy dá sto.

Časté otázky: Rumunsko a Maďarsko

  1. Kto dáva väčšiu časť na ochranu životného prostredia: Rumunsko alebo Maďarsko?

    Rumunsko: 2,0 %. Maďarsko: 0,8 %. Rozdiel je 1,2 bodov. Odpad a odpadové vody, kontrola znečistenia, biodiverzita a ochrana krajiny. Eurostat · Verejné výdavky podľa funkcií · 2024. Pozrieť číslo

  2. Ktorá krajina má väčšiu rozlohu: Rumunsko alebo Maďarsko?

    Rumunsko: 238 398. Maďarsko: 93 012. Rozdiel je 2,56×. Celková rozloha krajiny vrátane vnútrozemských vôd. Eurostat · Rozloha a Obyvatelia na kilometer štvorcový · 2026. Pozrieť číslo

  3. Kto dáva väčšiu časť na rekreáciu a kultúru: Rumunsko alebo Maďarsko?

    Maďarsko: 5,2 %. Rumunsko: 2,5 %. Rozdiel je 2,7 bodov. Šport a rekreácia, knižnice, múzeá, vysielanie a miesta bohoslužieb. Eurostat · Verejné výdavky podľa funkcií · 2024. Pozrieť číslo

  4. Kde žije viac ľudí: Rumunsko alebo Maďarsko?

    Rumunsko: 19 mil.. Maďarsko: 9,5 mil.. Rozdiel je 99,6%. Ľudia s obvyklým pobytom v krajine k 1. januáru. Eurostat · Obyvatelia a Ženy v populácii · 2025. Pozrieť číslo

  5. Kde je viac železníc na 1 000 km²: Rumunsko alebo Maďarsko?

    Maďarsko: 81,5. Rumunsko: 45,3. Rozdiel je 80,0%. Prevádzkované železničné trate na každých 1 000 štvorcových kilometrov krajiny. Eurostat · Železničná sieť a Hustota železníc · 2024. Pozrieť číslo

  6. Kde má vysokoškolské vzdelanie viac dospelých: Rumunsko alebo Maďarsko?

    Maďarsko: 31,6 %. Rumunsko: 19,5 %. Rozdiel je 12,1 bodov. Podiel dospelých, ktorých najvyššie ukončené vzdelanie je vysokoškolské alebo iné terciárne. Eurostat · S vysokoškolským vzdelaním · 2025. Pozrieť číslo

  7. Kde je vyššia nezamestnanosť: Rumunsko alebo Maďarsko?

    Rumunsko: 6,1 %. Maďarsko: 4,4 %. Rozdiel je 1,7 bodov. Podiel ľudí vo veku 15 až 74 rokov v pracovnej sile, ktorí nemajú prácu a hľadajú ju. Eurostat · Bez práce · 2025. Pozrieť číslo

  8. Kde pochádza viac energie z obnoviteľných zdrojov: Rumunsko alebo Maďarsko?

    Rumunsko: 25,6 %. Maďarsko: 19,6 %. Rozdiel je 6,0 bodov. Podiel konečnej spotreby energie, ktorý pochádza z obnoviteľných zdrojov. Eurostat · Obnoviteľná energia · 2025. Pozrieť číslo

  9. Kde je viac nemocničných lôžok na 100 000 obyvateľov: Rumunsko alebo Maďarsko?

    Rumunsko: 731. Maďarsko: 637. Rozdiel je 14,7%. Lôžka dostupné v nemocniciach, na 100 000 obyvateľov. Eurostat · Nemocničné lôžka · 2024. Pozrieť číslo

  10. Kde má viac domácností deti: Rumunsko alebo Maďarsko?

    Rumunsko: 34,1 %. Maďarsko: 29,9 %. Rozdiel je 4,2 bodov. Podiel súkromných domácností s aspoň jedným nezaopatreným dieťaťom. Eurostat · Domácnosti s deťmi · 2025. Pozrieť číslo

Mediány, kde sa dá, priemery na obyvateľa pri výdavkoch. Táto osoba je poskladaná z publikovaných štatistík, nie je to najčastejší obyvateľ krajiny.