averageperson.euEn statistični standard, 27 držav
Razišči podatke

Drug ob drugem

Ciper in Malta

Isto vprašanje, zastavljeno dvakrat. Številke, ki se delijo po starosti ali spolu, sledijo krmilnikom na obeh straneh; druge ostanejo za vso državo in to povedo.

Zamenjaj strani

Ciper

Malta

Največja razlika je pri kazalniku Stanovanjski stroški nad 40 % dohodka: Malta 6,0 % proti Ciper 2,4 %, razlika 3,6 točk.

Starostvse starosti
Spol

Eno vprašanje na vrstico

Bleda črtica na vsakem pasu je vrednost za EU27.

Številka
Ciper
Malta

Ljudje

41,0 let
40,0 let
83,5 let
83,0 let
983 tis.
574,3 tis.
107 na km²
1835 na km²
50,7 %
46,9 %
27,6 %
32,0 %
18,4 %
24,6 %

Denar in delo

22.066 €
22.034 €
26.200 €
24.808 €
28.340 €
25.273 €
34.692 €
32.868 €
1088 €
994 €
81,3 %
83,6 %
4,4 %
3,1 %
39,8 ur
39,5 ur
14,9 %
16,9 %
2,4 %
6,0 %
36.850 €
42.390 €

Družina in dom

2,5
2,4
32,9 %
27,0 %
1,38
1,01
69,2 %
70,9 %

Zdravje in vsakdan

330 na 100.000 prebivalcev
391 na 100.000 prebivalcev
554 na 100.000 prebivalcev
463 na 100.000 prebivalcev
578 na 100.000 prebivalcev
851 na 100.000 prebivalcev

Izobraževanje

52,1 %
37,7 %
59,9 na 1.000 prebivalcev
39,5 na 1.000 prebivalcev

Javni izdatki

13.774 €
15.335 €
13.523 €
12.015 €
55,0 %
46,4 %

Država in infrastruktura

9253 km²
316 km²
29,4 na 1.000 km²
0,0 na 1.000 km²
670 na 1.000 prebivalcev
571 na 1.000 prebivalcev
97,5 %
97,8 %
18,53
20,09

Okolje

21,5 %
18,8 %

Kam gre €100 javnih izdatkov

Vsak evro, ki ga porabi država, razvrščen v deset področij, o katerih poroča vseh 27 držav. Odprite vrstico za razvrstitev 27 držav in za to, kaj je znotraj.

Ciper

Malta

Področje
Ciper
Malta
13,8 %
13,3 %
4,7 %
1,4 %
4,4 %
3,9 %
7,5 %
20,3 %
1,5 %
3,3 %
5,4 %
1,7 %
16,0 %
13,4 %
1,4 %
3,9 %
13,2 %
12,6 %
32,3 %
26,1 %

Referenčno leto 2024. Skupni javni izdatki 100,00 € v vsakem stolpcu, tako da deset deležev vedno da sto.

Pogosta vprašanja: Ciper in Malta

  1. Katera država je po površini večja: Ciper ali Malta?

    Ciper: 9253. Malta: 316. Razlika je 29,28×. Skupna površina države, vključno s celinskimi vodami. Eurostat · Površina in Prebivalci na kvadratni kilometer · 2026. Poglej številko

  2. Kje je bolj gosto naseljeno: Ciper ali Malta?

    Malta: 1835. Ciper: 107. Razlika je 17,19×. Prebivalci na kvadratni kilometer te skupne površine. Eurostat · Površina in Prebivalci na kvadratni kilometer · 2026. Poglej številko

  3. Kdo nameni večji del proračuna za obrambo: Ciper ali Malta?

    Ciper: 4,7 %. Malta: 1,4 %. Razlika je 3,3 točk. Oborožene sile, obrambna oprema, vojaška pomoč v tujini in raziskave na področju obrambe. Eurostat · Javni izdatki po področjih · 2024. Poglej številko

  4. Kdo nameni večji del za rekreacijo in kulturo: Ciper ali Malta?

    Malta: 3,9 %. Ciper: 1,4 %. Razlika je 2,5 točk. Šport in rekreacija, knjižnice, muzeji, radiotelevizija in verski objekti. Eurostat · Javni izdatki po področjih · 2024. Poglej številko

  5. Kje stanovanjski stroški pojedo večji del dohodka: Ciper ali Malta?

    Malta: 6,0 %. Ciper: 2,4 %. Razlika je 3,6 točk. Delež ljudi, katerih stanovanjski stroški presegajo 40 % razpoložljivega dohodka. Eurostat · Stanovanjski stroški nad 40 % dohodka · 2025. Poglej številko

  6. Kdo nameni večji del za varstvo okolja: Ciper ali Malta?

    Malta: 3,3 %. Ciper: 1,5 %. Razlika je 1,9 točk. Odpadki in odpadne vode, nadzor onesnaževanja, biotska raznovrstnost in varstvo krajine. Eurostat · Javni izdatki po področjih · 2024. Poglej številko

  7. Kje je več študentov na 1.000 prebivalcev: Ciper ali Malta?

    Ciper: 59,9. Malta: 39,5. Razlika je 51,6%. Ljudje v visokošolskem izobraževanju, na 1.000 prebivalcev. Eurostat · Študenti in Študenti na 1.000 prebivalcev · 2024. Poglej številko

  8. Kje se rodi več otrok na žensko: Ciper ali Malta?

    Ciper: 1,38. Malta: 1,01. Razlika je 36,6%. Koliko otrok bi ženska rodila v življenju ob današnji starostno specifični rodnosti. Eurostat · Otroci na žensko in Starost ob prvem otroku · 2024. Poglej številko

  9. Kje je več zdravnikov na 100.000 prebivalcev: Ciper ali Malta?

    Ciper: 554. Malta: 463. Razlika je 19,8%. Zdravniki v praksi, na 100.000 prebivalcev. Eurostat · Zdravniki · 2024. Poglej številko

  10. Kje pride več energije iz obnovljivih virov: Ciper ali Malta?

    Ciper: 21,5 %. Malta: 18,8 %. Razlika je 2,7 točk. Delež končne rabe energije, ki prihaja iz obnovljivih virov. Eurostat · Obnovljiva energija · 2025. Poglej številko

Mediane, kjer je mogoče, povprečja na prebivalca pri izdatkih. Ta oseba je sestavljena iz objavljenih statistik, ni pa najpogostejši prebivalec države.