averageperson.euEn statistični standard, 27 držav
Razišči podatke

Drug ob drugem

Madžarska in Romunija

Isto vprašanje, zastavljeno dvakrat. Številke, ki se delijo po starosti ali spolu, sledijo krmilnikom na obeh straneh; druge ostanejo za vso državo in to povedo.

Zamenjaj strani

Madžarska

Romunija

Največja razlika je pri kazalniku S terciarno izobrazbo: Madžarska 31,6 % proti Romunija 19,5 %, razlika 12,1 točk.

Starostvse starosti
Spol

Eno vprašanje na vrstico

Bleda črtica na vsakem pasu je vrednost za EU27.

Številka
Madžarska
Romunija

Ljudje

44,8 let
44,1 let
76,8 let
76,5 let
9,5 mio.
19 mio.
105 na km²
81,3 na km²
51,7 %
51,2 %
7,3 %
6,2 %
3,6 %
4,5 %

Denar in delo

8792 €
8187 €
10.211 €
8748 €
15.432 €
13.877 €
23.206 €
23.722 €
906 €
825 €
81,1 %
69,0 %
4,4 %
6,1 %
39,5 ur
40,0 ur
14,0 %
18,4 %
5,3 %
5,0 %
23.000 €
19.960 €

Družina in dom

2,3
2,5
29,9 %
34,1 %
1,41
1,39
89,8 %
93,2 %

Zdravje in vsakdan

637 na 100.000 prebivalcev
731 na 100.000 prebivalcev
371 na 100.000 prebivalcev
381 na 100.000 prebivalcev
682 na 100.000 prebivalcev
789 na 100.000 prebivalcev

Izobraževanje

31,6 %
19,5 %
32,4 na 1.000 prebivalcev
28,6 na 1.000 prebivalcev

Javni izdatki

10.135 €
8028 €
7594 €
5339 €
74,6 %
59,3 %

Država in infrastruktura

93.012 km²
238.398 km²
81,5 na 1.000 km²
45,3 na 1.000 km²
20,8 na 1.000 km²
4,9 na 1.000 km²
461 na 1.000 prebivalcev
461 na 1.000 prebivalcev
93,9 %
95,5 %
3,47
1,56

Okolje

19,6 %
25,6 %
22,9 %
29,7 %

Kam gre €100 javnih izdatkov

Vsak evro, ki ga porabi država, razvrščen v deset področij, o katerih poroča vseh 27 držav. Odprite vrstico za razvrstitev 27 držav in za to, kaj je znotraj.

Madžarska

Romunija

Področje
Madžarska
Romunija
21,2 %
13,5 %
4,2 %
3,8 %
3,7 %
6,5 %
16,3 %
15,6 %
0,8 %
2,0 %
2,0 %
3,5 %
10,0 %
12,0 %
5,2 %
2,5 %
10,4 %
9,3 %
26,0 %
31,4 %

Referenčno leto 2024. Skupni javni izdatki 100,00 € v vsakem stolpcu, tako da deset deležev vedno da sto.

Pogosta vprašanja: Madžarska in Romunija

  1. Kdo nameni večji del za varstvo okolja: Madžarska ali Romunija?

    Romunija: 2,0 %. Madžarska: 0,8 %. Razlika je 1,2 točk. Odpadki in odpadne vode, nadzor onesnaževanja, biotska raznovrstnost in varstvo krajine. Eurostat · Javni izdatki po področjih · 2024. Poglej številko

  2. Katera država je po površini večja: Madžarska ali Romunija?

    Romunija: 238.398. Madžarska: 93.012. Razlika je 2,56×. Skupna površina države, vključno s celinskimi vodami. Eurostat · Površina in Prebivalci na kvadratni kilometer · 2026. Poglej številko

  3. Kdo nameni večji del za rekreacijo in kulturo: Madžarska ali Romunija?

    Madžarska: 5,2 %. Romunija: 2,5 %. Razlika je 2,7 točk. Šport in rekreacija, knjižnice, muzeji, radiotelevizija in verski objekti. Eurostat · Javni izdatki po področjih · 2024. Poglej številko

  4. Kje živi več ljudi: Madžarska ali Romunija?

    Romunija: 19 mio.. Madžarska: 9,5 mio.. Razlika je 99,6%. Ljudje z običajnim prebivališčem v državi na 1. januar. Eurostat · Prebivalci in Ženske v prebivalstvu · 2025. Poglej številko

  5. Kje je več železnic na 1.000 km²: Madžarska ali Romunija?

    Madžarska: 81,5. Romunija: 45,3. Razlika je 80,0%. Železniške proge v uporabi na vsakih 1.000 kvadratnih kilometrov države. Eurostat · Železniško omrežje in Gostota železnic · 2024. Poglej številko

  6. Kje ima več odraslih terciarno izobrazbo: Madžarska ali Romunija?

    Madžarska: 31,6 %. Romunija: 19,5 %. Razlika je 12,1 točk. Delež odraslih, katerih najvišja dokončana izobrazba je univerzitetna ali druga terciarna. Eurostat · S terciarno izobrazbo · 2025. Poglej številko

  7. Kje je brezposelnost višja: Madžarska ali Romunija?

    Romunija: 6,1 %. Madžarska: 4,4 %. Razlika je 1,7 točk. Delež oseb, starih od 15 do 74 let, v delovni sili, ki so brez dela in ga iščejo. Eurostat · Brez dela · 2025. Poglej številko

  8. Kje pride več energije iz obnovljivih virov: Madžarska ali Romunija?

    Romunija: 25,6 %. Madžarska: 19,6 %. Razlika je 6,0 točk. Delež končne rabe energije, ki prihaja iz obnovljivih virov. Eurostat · Obnovljiva energija · 2025. Poglej številko

  9. Kje je več bolnišničnih postelj na 100.000 prebivalcev: Madžarska ali Romunija?

    Romunija: 731. Madžarska: 637. Razlika je 14,7%. Postelje, ki so na voljo v bolnišnicah, na 100.000 prebivalcev. Eurostat · Bolnišnične postelje · 2024. Poglej številko

  10. Kje ima več gospodinjstev otroke: Madžarska ali Romunija?

    Romunija: 34,1 %. Madžarska: 29,9 %. Razlika je 4,2 točk. Delež zasebnih gospodinjstev z vsaj enim vzdrževanim otrokom. Eurostat · Gospodinjstva z otroki · 2025. Poglej številko

Mediane, kjer je mogoče, povprečja na prebivalca pri izdatkih. Ta oseba je sestavljena iz objavljenih statistik, ni pa najpogostejši prebivalec države.