averageperson.euJeden štatistický štandard, 27 krajín
Preskúmajte údaje

Vedľa seba

Rakúsko a Slovinsko

Tá istá otázka položená dvakrát. Čísla, ktoré sa delia podľa veku alebo pohlavia, sledujú ovládacie prvky na oboch stranách; ostatné zostávajú za celú krajinu a povedia to.

Vymeniť strany

Rakúsko

Slovinsko

Najväčší rozdiel je pri ukazovateli Verejné výdavky na nich: Rakúsko 29 771 € oproti Slovinsko 14 753 €, rozdiel 2,02×.

Vekvšetky vekové skupiny
Pohlavie

Jedna otázka na riadok

Svetlá značka na každom páse je hodnota EÚ27.

Číslo
Rakúsko
Slovinsko

Ľudia

43,8 rokov
45,5 rokov
82,1 rokov
82,1 rokov
9,2 mil.
2,1 mil.
112 na km²
106 na km²
50,7 %
49,7 %
22,5 %
15,5 %
12,8 %
12,6 %

Peniaze a práca

36 546 €
20 416 €
39 854 €
22 036 €
42 347 €
24 276 €
62 628 €
38 964 €
77,6 %
78,3 %
5,7 %
3,9 %
35,9 hodín
39,5 hodín
15,9 %
14,3 %
6,1 %
3,5 %
55 880 €
33 380 €

Rodina a bývanie

2,2
2,4
26,6 %
31,6 %
1,31
1,52
54,2 %
74,2 %

Zdravie a každodenný život

655 na 100 000 obyvateľov
399 na 100 000 obyvateľov
577 na 100 000 obyvateľov
358 na 100 000 obyvateľov
1 076 na 100 000 obyvateľov
1 061 na 100 000 obyvateľov

Vzdelávanie

37,6 %
35,1 %
48,3 na 1 000 obyvateľov
38,0 na 1 000 obyvateľov

Verejné výdavky

29 771 €
14 753 €
23 626 €
12 305 €
81,5 %
65,7 %

Krajina a infraštruktúra

83 882 km²
20 273 km²
68,2 na 1 000 km²
60,0 na 1 000 km²
21,2 na 1 000 km²
30,6 na 1 000 km²
574 na 1 000 obyvateľov
603 na 1 000 obyvateľov
95,5 %
93,5 %
14,62
8,37

Životné prostredie

44,2 %
25,4 %
47,3 %
61,7 %

Kam ide €100 verejných výdavkov

Každé euro, ktoré vynaloží verejná správa, rozdelené do desiatich funkcií, za ktoré vykazuje všetkých 27 krajín. Otvorte riadok pre poradie 27 krajín a pre to, čo je v ňom.

Rakúsko

Slovinsko

Funkcia
Rakúsko
Slovinsko
10,9 %
9,9 %
1,2 %
3,0 %
2,7 %
3,3 %
12,9 %
12,3 %
1,3 %
1,5 %
0,7 %
0,9 %
17,2 %
17,2 %
2,3 %
3,2 %
9,6 %
11,8 %
41,3 %
36,7 %

Referenčný rok 2024. Celkové verejné výdavky 100,00 € v každom stĺpci, takže desať podielov vždy dá sto.

Časté otázky: Rakúsko a Slovinsko

  1. Ktorá krajina má väčšiu rozlohu: Rakúsko alebo Slovinsko?

    Rakúsko: 83 882. Slovinsko: 20 273. Rozdiel je 4,14×. Celková rozloha krajiny vrátane vnútrozemských vôd. Eurostat · Rozloha a Obyvatelia na kilometer štvorcový · 2026. Pozrieť číslo

  2. Kde žije viac ľudí: Rakúsko alebo Slovinsko?

    Rakúsko: 9,2 mil.. Slovinsko: 2,1 mil.. Rozdiel je 4,32×. Ľudia s obvyklým pobytom v krajine k 1. januáru. Eurostat · Obyvatelia a Ženy v populácii · 2025. Pozrieť číslo

  3. Kto dáva väčšiu časť rozpočtu na obranu: Rakúsko alebo Slovinsko?

    Slovinsko: 3,0 %. Rakúsko: 1,2 %. Rozdiel je 1,8 bodov. Ozbrojené sily, obranná technika, vojenská pomoc v zahraničí a výskum v obrane. Eurostat · Verejné výdavky podľa funkcií · 2024. Pozrieť číslo

  4. Kto vynakladá viac na zdravotníctvo na obyvateľa: Rakúsko alebo Slovinsko?

    Rakúsko: 5 108 €. Slovinsko: 2 544 €. Rozdiel je 2,01×. Nemocnice, lekári, lieky a zdravotnícka technika a programy verejného zdravia. Eurostat · Verejné výdavky podľa funkcií · 2024. Pozrieť číslo

  5. Ktorá verejná správa vynakladá viac na obyvateľa: Rakúsko alebo Slovinsko?

    Rakúsko: 29 771 €. Slovinsko: 14 753 €. Rozdiel je 2,02×. Celkové výdavky verejnej správy delené počtom obyvateľov: všetky úrovne verejnej správy spolu. Eurostat · Verejné výdavky podľa funkcií · 2024. Pozrieť číslo

  6. Kto má viac na útratu, typický človek — Rakúsko alebo Slovinsko?

    Rakúsko: 36 546 €. Slovinsko: 20 416 €. Rozdiel je 79,0%. Mediánový ekvivalentný disponibilný príjem: príjem domácnosti po zdanení a transferoch, delený veľkosťou domácnosti podľa upravenej stupnice OECD. Koľko má na útratu jeden človek — nie mzda. Eurostat · Disponibilný príjem na osobu, Priemerný čistý príjem a Disponibilný príjem podľa veku · 2025. Pozrieť číslo

  7. Kde pochádza viac energie z obnoviteľných zdrojov: Rakúsko alebo Slovinsko?

    Rakúsko: 44,2 %. Slovinsko: 25,4 %. Rozdiel je 18,8 bodov. Podiel konečnej spotreby energie, ktorý pochádza z obnoviteľných zdrojov. Eurostat · Obnoviteľná energia · 2025. Pozrieť číslo

  8. Kde je viac lekárov na 100 000 obyvateľov: Rakúsko alebo Slovinsko?

    Rakúsko: 577. Slovinsko: 358. Rozdiel je 61,4%. Praktizujúci lekári, na 100 000 obyvateľov. Eurostat · Lekári · 2025. Pozrieť číslo

  9. Kde býva viac ľudí vo vlastnom: Rakúsko alebo Slovinsko?

    Slovinsko: 74,2 %. Rakúsko: 54,2 %. Rozdiel je 20,0 bodov. Podiel ľudí bývajúcich v byte alebo dome vo vlastníctve svojej domácnosti, s hypotékou aj bez nej. Eurostat · Bývajú vo vlastnom · 2025. Pozrieť číslo

  10. Kde je viac študentov na 1 000 obyvateľov: Rakúsko alebo Slovinsko?

    Rakúsko: 48,3. Slovinsko: 38,0. Rozdiel je 27,1%. Ľudia vo vysokoškolskom vzdelávaní, na 1 000 obyvateľov. Eurostat · Vysokoškoláci a Študenti na 1 000 obyvateľov · 2024. Pozrieť číslo

Mediány, kde sa dá, priemery na obyvateľa pri výdavkoch. Táto osoba je poskladaná z publikovaných štatistík, nie je to najčastejší obyvateľ krajiny.