averageperson.euJeden štatistický štandard, 27 krajín
Preskúmajte údaje

Vedľa seba

Slovinsko a Rakúsko

Tá istá otázka položená dvakrát. Čísla, ktoré sa delia podľa veku alebo pohlavia, sledujú ovládacie prvky na oboch stranách; ostatné zostávajú za celú krajinu a povedia to.

Vymeniť strany

Slovinsko

Rakúsko

Najväčší rozdiel je pri ukazovateli Verejné výdavky na nich: Rakúsko 29 771 € oproti Slovinsko 14 753 €, rozdiel 2,02×.

Vekvšetky vekové skupiny
Pohlavie

Jedna otázka na riadok

Svetlá značka na každom páse je hodnota EÚ27.

Číslo
Slovinsko
Rakúsko

Ľudia

45,5 rokov
43,8 rokov
82,1 rokov
82,1 rokov
2,1 mil.
9,2 mil.
106 na km²
112 na km²
49,7 %
50,7 %
15,5 %
22,5 %
12,6 %
12,8 %

Peniaze a práca

20 416 €
36 546 €
22 036 €
39 854 €
24 276 €
42 347 €
38 964 €
62 628 €
78,3 %
77,6 %
3,9 %
5,7 %
39,5 hodín
35,9 hodín
14,3 %
15,9 %
3,5 %
6,1 %
33 380 €
55 880 €

Rodina a bývanie

2,4
2,2
31,6 %
26,6 %
1,52
1,31
74,2 %
54,2 %

Zdravie a každodenný život

399 na 100 000 obyvateľov
655 na 100 000 obyvateľov
358 na 100 000 obyvateľov
577 na 100 000 obyvateľov
1 061 na 100 000 obyvateľov
1 076 na 100 000 obyvateľov

Vzdelávanie

35,1 %
37,6 %
38,0 na 1 000 obyvateľov
48,3 na 1 000 obyvateľov

Verejné výdavky

14 753 €
29 771 €
12 305 €
23 626 €
65,7 %
81,5 %

Krajina a infraštruktúra

20 273 km²
83 882 km²
60,0 na 1 000 km²
68,2 na 1 000 km²
30,6 na 1 000 km²
21,2 na 1 000 km²
603 na 1 000 obyvateľov
574 na 1 000 obyvateľov
93,5 %
95,5 %
8,37
14,62

Životné prostredie

25,4 %
44,2 %
61,7 %
47,3 %

Kam ide €100 verejných výdavkov

Každé euro, ktoré vynaloží verejná správa, rozdelené do desiatich funkcií, za ktoré vykazuje všetkých 27 krajín. Otvorte riadok pre poradie 27 krajín a pre to, čo je v ňom.

Slovinsko

Rakúsko

Funkcia
Slovinsko
Rakúsko
9,9 %
10,9 %
3,0 %
1,2 %
3,3 %
2,7 %
12,3 %
12,9 %
1,5 %
1,3 %
0,9 %
0,7 %
17,2 %
17,2 %
3,2 %
2,3 %
11,8 %
9,6 %
36,7 %
41,3 %

Referenčný rok 2024. Celkové verejné výdavky 100,00 € v každom stĺpci, takže desať podielov vždy dá sto.

Časté otázky: Slovinsko a Rakúsko

  1. Kde žije viac ľudí: Slovinsko alebo Rakúsko?

    Rakúsko: 9,2 mil.. Slovinsko: 2,1 mil.. Rozdiel je 4,32×. Ľudia s obvyklým pobytom v krajine k 1. januáru. Eurostat · Obyvatelia a Ženy v populácii · 2025. Pozrieť číslo

  2. Ktorá krajina má väčšiu rozlohu: Slovinsko alebo Rakúsko?

    Rakúsko: 83 882. Slovinsko: 20 273. Rozdiel je 4,14×. Celková rozloha krajiny vrátane vnútrozemských vôd. Eurostat · Rozloha a Obyvatelia na kilometer štvorcový · 2026. Pozrieť číslo

  3. Kto dáva väčšiu časť rozpočtu na obranu: Slovinsko alebo Rakúsko?

    Slovinsko: 3,0 %. Rakúsko: 1,2 %. Rozdiel je 1,8 bodov. Ozbrojené sily, obranná technika, vojenská pomoc v zahraničí a výskum v obrane. Eurostat · Verejné výdavky podľa funkcií · 2024. Pozrieť číslo

  4. Kto vynakladá viac na zdravotníctvo na obyvateľa: Slovinsko alebo Rakúsko?

    Rakúsko: 5 108 €. Slovinsko: 2 544 €. Rozdiel je 2,01×. Nemocnice, lekári, lieky a zdravotnícka technika a programy verejného zdravia. Eurostat · Verejné výdavky podľa funkcií · 2024. Pozrieť číslo

  5. Ktorá verejná správa vynakladá viac na obyvateľa: Slovinsko alebo Rakúsko?

    Rakúsko: 29 771 €. Slovinsko: 14 753 €. Rozdiel je 2,02×. Celkové výdavky verejnej správy delené počtom obyvateľov: všetky úrovne verejnej správy spolu. Eurostat · Verejné výdavky podľa funkcií · 2024. Pozrieť číslo

  6. Kto má viac na útratu, typický človek — Slovinsko alebo Rakúsko?

    Rakúsko: 36 546 €. Slovinsko: 20 416 €. Rozdiel je 79,0%. Mediánový ekvivalentný disponibilný príjem: príjem domácnosti po zdanení a transferoch, delený veľkosťou domácnosti podľa upravenej stupnice OECD. Koľko má na útratu jeden človek — nie mzda. Eurostat · Disponibilný príjem na osobu, Priemerný čistý príjem a Disponibilný príjem podľa veku · 2025. Pozrieť číslo

  7. Kde pochádza viac energie z obnoviteľných zdrojov: Slovinsko alebo Rakúsko?

    Rakúsko: 44,2 %. Slovinsko: 25,4 %. Rozdiel je 18,8 bodov. Podiel konečnej spotreby energie, ktorý pochádza z obnoviteľných zdrojov. Eurostat · Obnoviteľná energia · 2025. Pozrieť číslo

  8. Kde je viac lekárov na 100 000 obyvateľov: Slovinsko alebo Rakúsko?

    Rakúsko: 577. Slovinsko: 358. Rozdiel je 61,4%. Praktizujúci lekári, na 100 000 obyvateľov. Eurostat · Lekári · 2025. Pozrieť číslo

  9. Kde býva viac ľudí vo vlastnom: Slovinsko alebo Rakúsko?

    Slovinsko: 74,2 %. Rakúsko: 54,2 %. Rozdiel je 20,0 bodov. Podiel ľudí bývajúcich v byte alebo dome vo vlastníctve svojej domácnosti, s hypotékou aj bez nej. Eurostat · Bývajú vo vlastnom · 2025. Pozrieť číslo

  10. Kde je viac študentov na 1 000 obyvateľov: Slovinsko alebo Rakúsko?

    Rakúsko: 48,3. Slovinsko: 38,0. Rozdiel je 27,1%. Ľudia vo vysokoškolskom vzdelávaní, na 1 000 obyvateľov. Eurostat · Vysokoškoláci a Študenti na 1 000 obyvateľov · 2024. Pozrieť číslo

Mediány, kde sa dá, priemery na obyvateľa pri výdavkoch. Táto osoba je poskladaná z publikovaných štatistík, nie je to najčastejší obyvateľ krajiny.