averageperson.euJeden štatistický štandard, 27 krajín
Preskúmajte údaje

Vedľa seba

Európska únia a Írsko

Tá istá otázka položená dvakrát. Čísla, ktoré sa delia podľa veku alebo pohlavia, sledujú ovládacie prvky na oboch stranách; ostatné zostávajú za celú krajinu a povedia to.

Vymeniť strany

Írsko

Najväčší rozdiel je pri ukazovateli S vysokoškolským vzdelaním: Írsko 58,7 % oproti Európska únia 36,9 %, rozdiel 21,8 bodov.

Vekvšetky vekové skupiny
Pohlavie

Jedna otázka na riadok

Svetlá značka na každom páse je hodnota EÚ27.

Číslo
Európska únia
Írsko

Ľudia

44,9 rokov
39,6 rokov
81,5 rokov
83,1 rokov
450,6 mil.
5,4 mil.
110 na km²
79,2 na km²
51,0 %
50,5 %
14,4 %
23,3 %
10,4 %
16,6 %

Peniaze a práca

22 939 €
35 138 €
25 952 €
39 666 €
29 954 €
47 027 €
43 658 €
61 716 €
76,1 %
80,2 %
6,0 %
4,7 %
37,3 hodín
36,3 hodín
16,3 %
13,0 %
7,7 %
5,3 %
41 700 €
110 150 €

Rodina a bývanie

2,3
2,7
28,7 %
40,4 %
1,34
1,47
68,5 %
70,9 %

Zdravie a každodenný život

507 na 100 000 obyvateľov
293 na 100 000 obyvateľov
374 na 100 000 obyvateľov
409 na 100 000 obyvateľov

Vzdelávanie

36,9 %
58,7 %
42,4 na 1 000 obyvateľov
53,0 na 1 000 obyvateľov

Verejné výdavky

19 707 €
23 544 €
16 198 €
23 597 €
81,7 %
32,9 %

Krajina a infraštruktúra

4 225 104 km²
69 947 km²
49,1 na 1 000 km²
29,8 na 1 000 km²
18,6 na 1 000 km²
14,5 na 1 000 km²
584 na 1 000 obyvateľov
475 na 1 000 obyvateľov
94,8 %
95,5 %
6,73
7,79

Životné prostredie

26,2 %
17,2 %

Kam ide €100 verejných výdavkov

Každé euro, ktoré vynaloží verejná správa, rozdelené do desiatich funkcií, za ktoré vykazuje všetkých 27 krajín. Otvorte riadok pre poradie 27 krajín a pre to, čo je v ňom.

Európska únia

Írsko

Funkcia
Európska únia
Írsko
12,4 %
8,9 %
3,0 %
0,7 %
3,5 %
3,3 %
10,8 %
9,3 %
1,7 %
1,9 %
1,5 %
2,7 %
15,0 %
23,2 %
2,4 %
1,8 %
9,7 %
12,0 %
40,0 %
36,4 %

Referenčný rok 2024. Celkové verejné výdavky 100,00 € v každom stĺpci, takže desať podielov vždy dá sto.

Časté otázky: Európska únia a Írsko

  1. Kde žije viac ľudí: Európska únia alebo Írsko?

    Európska únia: 450,6 mil.. Írsko: 5,4 mil.. Rozdiel je 82,84×. Ľudia s obvyklým pobytom v krajine k 1. januáru. Eurostat · Obyvatelia a Ženy v populácii · 2025. Pozrieť číslo

  2. Ktorá krajina má väčšiu rozlohu: Európska únia alebo Írsko?

    Európska únia: 4 225 104. Írsko: 69 947. Rozdiel je 60,40×. Celková rozloha krajiny vrátane vnútrozemských vôd. Eurostat · Rozloha a Obyvatelia na kilometer štvorcový · 2026. Pozrieť číslo

  3. Kto dáva väčšiu časť rozpočtu na obranu: Európska únia alebo Írsko?

    Európska únia: 3,0 %. Írsko: 0,7 %. Rozdiel je 2,3 bodov. Ozbrojené sily, obranná technika, vojenská pomoc v zahraničí a výskum v obrane. Eurostat · Verejné výdavky podľa funkcií · 2024. Pozrieť číslo

  4. Kde je vyššie HDP na obyvateľa: Európska únia alebo Írsko?

    Írsko: 110 150 €. Európska únia: 41 700 €. Rozdiel je 2,64×. Hrubý domáci produkt v bežných trhových cenách, delený počtom obyvateľov. Eurostat · HDP na obyvateľa · 2025. Pozrieť číslo

  5. Ktorá verejná správa dlhuje viac: Európska únia alebo Írsko?

    Európska únia: 81,7 %. Írsko: 32,9 %. Rozdiel je 48,8 bodov. Konsolidovaný hrubý dlh verejnej správy voči HDP. Eurostat · Verejný dlh · 2025. Pozrieť číslo

  6. Kto vynakladá viac na zdravotníctvo na obyvateľa: Európska únia alebo Írsko?

    Írsko: 5 464 €. Európska únia: 2 959 €. Rozdiel je 84,7%. Nemocnice, lekári, lieky a zdravotnícka technika a programy verejného zdravia. Eurostat · Verejné výdavky podľa funkcií · 2024. Pozrieť číslo

  7. Kde je viac nemocničných lôžok na 100 000 obyvateľov: Európska únia alebo Írsko?

    Európska únia: 507. Írsko: 293. Rozdiel je 73,5%. Lôžka dostupné v nemocniciach, na 100 000 obyvateľov. Eurostat · Nemocničné lôžka · 2024. Pozrieť číslo

  8. Kde má vysokoškolské vzdelanie viac dospelých: Európska únia alebo Írsko?

    Írsko: 58,7 %. Európska únia: 36,9 %. Rozdiel je 21,8 bodov. Podiel dospelých, ktorých najvyššie ukončené vzdelanie je vysokoškolské alebo iné terciárne. Eurostat · S vysokoškolským vzdelaním · 2025. Pozrieť číslo

  9. Kde pochádza viac energie z obnoviteľných zdrojov: Európska únia alebo Írsko?

    Európska únia: 26,2 %. Írsko: 17,2 %. Rozdiel je 9,0 bodov. Podiel konečnej spotreby energie, ktorý pochádza z obnoviteľných zdrojov. Eurostat · Obnoviteľná energia · 2025. Pozrieť číslo

  10. Kde má viac domácností deti: Európska únia alebo Írsko?

    Írsko: 40,4 %. Európska únia: 28,7 %. Rozdiel je 11,7 bodov. Podiel súkromných domácností s aspoň jedným nezaopatreným dieťaťom. Eurostat · Domácnosti s deťmi · 2025. Pozrieť číslo

Mediány, kde sa dá, priemery na obyvateľa pri výdavkoch. Táto osoba je poskladaná z publikovaných štatistík, nie je to najčastejší obyvateľ krajiny.