averageperson.euJeden štatistický štandard, 27 krajín
Preskúmajte údaje

Vedľa seba

Írsko a Európska únia

Tá istá otázka položená dvakrát. Čísla, ktoré sa delia podľa veku alebo pohlavia, sledujú ovládacie prvky na oboch stranách; ostatné zostávajú za celú krajinu a povedia to.

Vymeniť strany

Írsko

Najväčší rozdiel je pri ukazovateli S vysokoškolským vzdelaním: Írsko 58,7 % oproti Európska únia 36,9 %, rozdiel 21,8 bodov.

Vekvšetky vekové skupiny
Pohlavie

Jedna otázka na riadok

Svetlá značka na každom páse je hodnota EÚ27.

Číslo
Írsko
Európska únia

Ľudia

39,6 rokov
44,9 rokov
83,1 rokov
81,5 rokov
5,4 mil.
450,6 mil.
79,2 na km²
110 na km²
50,5 %
51,0 %
23,3 %
14,4 %
16,6 %
10,4 %

Peniaze a práca

35 138 €
22 939 €
39 666 €
25 952 €
47 027 €
29 954 €
61 716 €
43 658 €
80,2 %
76,1 %
4,7 %
6,0 %
36,3 hodín
37,3 hodín
13,0 %
16,3 %
5,3 %
7,7 %
110 150 €
41 700 €

Rodina a bývanie

2,7
2,3
40,4 %
28,7 %
1,47
1,34
70,9 %
68,5 %

Zdravie a každodenný život

293 na 100 000 obyvateľov
507 na 100 000 obyvateľov
409 na 100 000 obyvateľov
374 na 100 000 obyvateľov

Vzdelávanie

58,7 %
36,9 %
53,0 na 1 000 obyvateľov
42,4 na 1 000 obyvateľov

Verejné výdavky

23 544 €
19 707 €
23 597 €
16 198 €
32,9 %
81,7 %

Krajina a infraštruktúra

69 947 km²
4 225 104 km²
29,8 na 1 000 km²
49,1 na 1 000 km²
14,5 na 1 000 km²
18,6 na 1 000 km²
475 na 1 000 obyvateľov
584 na 1 000 obyvateľov
95,5 %
94,8 %
7,79
6,73

Životné prostredie

17,2 %
26,2 %

Kam ide €100 verejných výdavkov

Každé euro, ktoré vynaloží verejná správa, rozdelené do desiatich funkcií, za ktoré vykazuje všetkých 27 krajín. Otvorte riadok pre poradie 27 krajín a pre to, čo je v ňom.

Írsko

Európska únia

Funkcia
Írsko
Európska únia
8,9 %
12,4 %
0,7 %
3,0 %
3,3 %
3,5 %
9,3 %
10,8 %
1,9 %
1,7 %
2,7 %
1,5 %
23,2 %
15,0 %
1,8 %
2,4 %
12,0 %
9,7 %
36,4 %
40,0 %

Referenčný rok 2024. Celkové verejné výdavky 100,00 € v každom stĺpci, takže desať podielov vždy dá sto.

Časté otázky: Írsko a Európska únia

  1. Kde žije viac ľudí: Írsko alebo Európska únia?

    Európska únia: 450,6 mil.. Írsko: 5,4 mil.. Rozdiel je 82,84×. Ľudia s obvyklým pobytom v krajine k 1. januáru. Eurostat · Obyvatelia a Ženy v populácii · 2025. Pozrieť číslo

  2. Ktorá krajina má väčšiu rozlohu: Írsko alebo Európska únia?

    Európska únia: 4 225 104. Írsko: 69 947. Rozdiel je 60,40×. Celková rozloha krajiny vrátane vnútrozemských vôd. Eurostat · Rozloha a Obyvatelia na kilometer štvorcový · 2026. Pozrieť číslo

  3. Kto dáva väčšiu časť rozpočtu na obranu: Írsko alebo Európska únia?

    Európska únia: 3,0 %. Írsko: 0,7 %. Rozdiel je 2,3 bodov. Ozbrojené sily, obranná technika, vojenská pomoc v zahraničí a výskum v obrane. Eurostat · Verejné výdavky podľa funkcií · 2024. Pozrieť číslo

  4. Kde je vyššie HDP na obyvateľa: Írsko alebo Európska únia?

    Írsko: 110 150 €. Európska únia: 41 700 €. Rozdiel je 2,64×. Hrubý domáci produkt v bežných trhových cenách, delený počtom obyvateľov. Eurostat · HDP na obyvateľa · 2025. Pozrieť číslo

  5. Ktorá verejná správa dlhuje viac: Írsko alebo Európska únia?

    Európska únia: 81,7 %. Írsko: 32,9 %. Rozdiel je 48,8 bodov. Konsolidovaný hrubý dlh verejnej správy voči HDP. Eurostat · Verejný dlh · 2025. Pozrieť číslo

  6. Kto vynakladá viac na zdravotníctvo na obyvateľa: Írsko alebo Európska únia?

    Írsko: 5 464 €. Európska únia: 2 959 €. Rozdiel je 84,7%. Nemocnice, lekári, lieky a zdravotnícka technika a programy verejného zdravia. Eurostat · Verejné výdavky podľa funkcií · 2024. Pozrieť číslo

  7. Kde je viac nemocničných lôžok na 100 000 obyvateľov: Írsko alebo Európska únia?

    Európska únia: 507. Írsko: 293. Rozdiel je 73,5%. Lôžka dostupné v nemocniciach, na 100 000 obyvateľov. Eurostat · Nemocničné lôžka · 2024. Pozrieť číslo

  8. Kde má vysokoškolské vzdelanie viac dospelých: Írsko alebo Európska únia?

    Írsko: 58,7 %. Európska únia: 36,9 %. Rozdiel je 21,8 bodov. Podiel dospelých, ktorých najvyššie ukončené vzdelanie je vysokoškolské alebo iné terciárne. Eurostat · S vysokoškolským vzdelaním · 2025. Pozrieť číslo

  9. Kde pochádza viac energie z obnoviteľných zdrojov: Írsko alebo Európska únia?

    Európska únia: 26,2 %. Írsko: 17,2 %. Rozdiel je 9,0 bodov. Podiel konečnej spotreby energie, ktorý pochádza z obnoviteľných zdrojov. Eurostat · Obnoviteľná energia · 2025. Pozrieť číslo

  10. Kde má viac domácností deti: Írsko alebo Európska únia?

    Írsko: 40,4 %. Európska únia: 28,7 %. Rozdiel je 11,7 bodov. Podiel súkromných domácností s aspoň jedným nezaopatreným dieťaťom. Eurostat · Domácnosti s deťmi · 2025. Pozrieť číslo

Mediány, kde sa dá, priemery na obyvateľa pri výdavkoch. Táto osoba je poskladaná z publikovaných štatistík, nie je to najčastejší obyvateľ krajiny.