averageperson.euEn statistični standard, 27 držav
Razišči podatke

Drug ob drugem

Madžarska in Slovaška

Isto vprašanje, zastavljeno dvakrat. Številke, ki se delijo po starosti ali spolu, sledijo krmilnikom na obeh straneh; druge ostanejo za vso državo in to povedo.

Zamenjaj strani

Madžarska

Slovaška

Največja razlika je pri kazalniku Stanovanjski stroški nad 40 % dohodka: Madžarska 5,3 % proti Slovaška 3,5 %, razlika 1,8 točk.

Starostvse starosti
Spol

Eno vprašanje na vrstico

Bleda črtica na vsakem pasu je vrednost za EU27.

Številka
Madžarska
Slovaška

Ljudje

44,8 let
43,0 let
76,8 let
78,4 let
9,5 mio.
5,4 mio.
105 na km²
111 na km²
51,7 %
51,1 %
7,3 %
4,0 %
3,6 %
1,1 %

Denar in delo

8792 €
12.990 €
10.211 €
13.857 €
15.432 €
18.097 €
23.206 €
24.240 €
906 €
915 €
81,1 %
78,1 %
4,4 %
5,4 %
39,5 ur
39,5 ur
14,0 %
12,2 %
5,3 %
3,5 %
23.000 €
25.060 €

Družina in dom

2,3
3,1
29,9 %
42,1 %
1,41
1,46
89,8 %
93,8 %

Zdravje in vsakdan

637 na 100.000 prebivalcev
558 na 100.000 prebivalcev
371 na 100.000 prebivalcev
395 na 100.000 prebivalcev

Izobraževanje

31,6 %
29,8 %
32,4 na 1.000 prebivalcev
26,0 na 1.000 prebivalcev

Javni izdatki

10.135 €
11.394 €
7594 €
9259 €
74,6 %
61,4 %

Država in infrastruktura

93.012 km²
49.035 km²
81,5 na 1.000 km²
74,5 na 1.000 km²
20,8 na 1.000 km²
17,8 na 1.000 km²
461 na 1.000 prebivalcev
512 na 1.000 prebivalcev
93,9 %
92,5 %
3,47
2,7

Okolje

19,6 %
16,3 %
22,9 %
39,8 %

Kam gre €100 javnih izdatkov

Vsak evro, ki ga porabi država, razvrščen v deset področij, o katerih poroča vseh 27 držav. Odprite vrstico za razvrstitev 27 držav in za to, kaj je znotraj.

Madžarska

Slovaška

Področje
Madžarska
Slovaška
21,2 %
11,5 %
4,2 %
2,9 %
3,7 %
4,9 %
16,3 %
11,5 %
0,8 %
1,6 %
2,0 %
1,0 %
10,0 %
14,6 %
5,2 %
2,4 %
10,4 %
10,8 %
26,0 %
38,8 %

Referenčno leto 2024. Skupni javni izdatki 100,00 € v vsakem stolpcu, tako da deset deležev vedno da sto.

Pogosta vprašanja: Madžarska in Slovaška

  1. Kdo nameni večji del za rekreacijo in kulturo: Madžarska ali Slovaška?

    Madžarska: 5,2 %. Slovaška: 2,4 %. Razlika je 2,8 točk. Šport in rekreacija, knjižnice, muzeji, radiotelevizija in verski objekti. Eurostat · Javni izdatki po področjih · 2024. Poglej številko

  2. Kdo nameni večji del za varstvo okolja: Madžarska ali Slovaška?

    Slovaška: 1,6 %. Madžarska: 0,8 %. Razlika je 0,8 točk. Odpadki in odpadne vode, nadzor onesnaževanja, biotska raznovrstnost in varstvo krajine. Eurostat · Javni izdatki po področjih · 2024. Poglej številko

  3. Kje živi več ljudi: Madžarska ali Slovaška?

    Madžarska: 9,5 mio.. Slovaška: 5,4 mio.. Razlika je 76,0%. Ljudje z običajnim prebivališčem v državi na 1. januar. Eurostat · Prebivalci in Ženske v prebivalstvu · 2025. Poglej številko

  4. Katera država je po površini večja: Madžarska ali Slovaška?

    Madžarska: 93.012. Slovaška: 49.035. Razlika je 89,7%. Skupna površina države, vključno s celinskimi vodami. Eurostat · Površina in Prebivalci na kvadratni kilometer · 2026. Poglej številko

  5. Kje je več gozda: Madžarska ali Slovaška?

    Slovaška: 39,8 %. Madžarska: 22,9 %. Razlika je 16,9 točk. Delež kopne površine, porasle z gozdom. Eurostat · Gozdnatost · 2025. Poglej številko

  6. Kje je več prebivalcev rojenih v tujini: Madžarska ali Slovaška?

    Madžarska: 7,3 %. Slovaška: 4,0 %. Razlika je 3,3 točk. Delež prebivalcev, rojenih v drugi državi. Eurostat vodi državo rojstva, ne etnične pripadnosti. Eurostat · Rojeni v tujini in Rojeni zunaj EU · 2025. Poglej številko

  7. Kje stanovanjski stroški pojedo večji del dohodka: Madžarska ali Slovaška?

    Madžarska: 5,3 %. Slovaška: 3,5 %. Razlika je 1,8 točk. Delež ljudi, katerih stanovanjski stroški presegajo 40 % razpoložljivega dohodka. Eurostat · Stanovanjski stroški nad 40 % dohodka · 2025. Poglej številko

  8. Kje ima več gospodinjstev otroke: Madžarska ali Slovaška?

    Slovaška: 42,1 %. Madžarska: 29,9 %. Razlika je 12,2 točk. Delež zasebnih gospodinjstev z vsaj enim vzdrževanim otrokom. Eurostat · Gospodinjstva z otroki · 2025. Poglej številko

  9. Kje je več študentov na 1.000 prebivalcev: Madžarska ali Slovaška?

    Madžarska: 32,4. Slovaška: 26,0. Razlika je 24,6%. Ljudje v visokošolskem izobraževanju, na 1.000 prebivalcev. Eurostat · Študenti in Študenti na 1.000 prebivalcev · 2024. Poglej številko

  10. Kje je več bolnišničnih postelj na 100.000 prebivalcev: Madžarska ali Slovaška?

    Madžarska: 637. Slovaška: 558. Razlika je 14,2%. Postelje, ki so na voljo v bolnišnicah, na 100.000 prebivalcev. Eurostat · Bolnišnične postelje · 2024. Poglej številko

Mediane, kjer je mogoče, povprečja na prebivalca pri izdatkih. Ta oseba je sestavljena iz objavljenih statistik, ni pa najpogostejši prebivalec države.