averageperson.euEn statistični standard, 27 držav
Razišči podatke

Drug ob drugem

Slovaška in Madžarska

Isto vprašanje, zastavljeno dvakrat. Številke, ki se delijo po starosti ali spolu, sledijo krmilnikom na obeh straneh; druge ostanejo za vso državo in to povedo.

Zamenjaj strani

Slovaška

Madžarska

Največja razlika je pri kazalniku Stanovanjski stroški nad 40 % dohodka: Madžarska 5,3 % proti Slovaška 3,5 %, razlika 1,8 točk.

Starostvse starosti
Spol

Eno vprašanje na vrstico

Bleda črtica na vsakem pasu je vrednost za EU27.

Številka
Slovaška
Madžarska

Ljudje

43,0 let
44,8 let
78,4 let
76,8 let
5,4 mio.
9,5 mio.
111 na km²
105 na km²
51,1 %
51,7 %
4,0 %
7,3 %
1,1 %
3,6 %

Denar in delo

12.990 €
8792 €
13.857 €
10.211 €
18.097 €
15.432 €
24.240 €
23.206 €
915 €
906 €
78,1 %
81,1 %
5,4 %
4,4 %
39,5 ur
39,5 ur
12,2 %
14,0 %
3,5 %
5,3 %
25.060 €
23.000 €

Družina in dom

3,1
2,3
42,1 %
29,9 %
1,46
1,41
93,8 %
89,8 %

Zdravje in vsakdan

558 na 100.000 prebivalcev
637 na 100.000 prebivalcev
395 na 100.000 prebivalcev
371 na 100.000 prebivalcev

Izobraževanje

29,8 %
31,6 %
26,0 na 1.000 prebivalcev
32,4 na 1.000 prebivalcev

Javni izdatki

11.394 €
10.135 €
9259 €
7594 €
61,4 %
74,6 %

Država in infrastruktura

49.035 km²
93.012 km²
74,5 na 1.000 km²
81,5 na 1.000 km²
17,8 na 1.000 km²
20,8 na 1.000 km²
512 na 1.000 prebivalcev
461 na 1.000 prebivalcev
92,5 %
93,9 %
2,7
3,47

Okolje

16,3 %
19,6 %
39,8 %
22,9 %

Kam gre €100 javnih izdatkov

Vsak evro, ki ga porabi država, razvrščen v deset področij, o katerih poroča vseh 27 držav. Odprite vrstico za razvrstitev 27 držav in za to, kaj je znotraj.

Slovaška

Madžarska

Področje
Slovaška
Madžarska
11,5 %
21,2 %
2,9 %
4,2 %
4,9 %
3,7 %
11,5 %
16,3 %
1,6 %
0,8 %
1,0 %
2,0 %
14,6 %
10,0 %
2,4 %
5,2 %
10,8 %
10,4 %
38,8 %
26,0 %

Referenčno leto 2024. Skupni javni izdatki 100,00 € v vsakem stolpcu, tako da deset deležev vedno da sto.

Pogosta vprašanja: Slovaška in Madžarska

  1. Kdo nameni večji del za rekreacijo in kulturo: Slovaška ali Madžarska?

    Madžarska: 5,2 %. Slovaška: 2,4 %. Razlika je 2,8 točk. Šport in rekreacija, knjižnice, muzeji, radiotelevizija in verski objekti. Eurostat · Javni izdatki po področjih · 2024. Poglej številko

  2. Kdo nameni večji del za varstvo okolja: Slovaška ali Madžarska?

    Slovaška: 1,6 %. Madžarska: 0,8 %. Razlika je 0,8 točk. Odpadki in odpadne vode, nadzor onesnaževanja, biotska raznovrstnost in varstvo krajine. Eurostat · Javni izdatki po področjih · 2024. Poglej številko

  3. Katera država je po površini večja: Slovaška ali Madžarska?

    Madžarska: 93.012. Slovaška: 49.035. Razlika je 89,7%. Skupna površina države, vključno s celinskimi vodami. Eurostat · Površina in Prebivalci na kvadratni kilometer · 2026. Poglej številko

  4. Kje je več prebivalcev rojenih v tujini: Slovaška ali Madžarska?

    Madžarska: 7,3 %. Slovaška: 4,0 %. Razlika je 3,3 točk. Delež prebivalcev, rojenih v drugi državi. Eurostat vodi državo rojstva, ne etnične pripadnosti. Eurostat · Rojeni v tujini in Rojeni zunaj EU · 2025. Poglej številko

  5. Kje živi več ljudi: Slovaška ali Madžarska?

    Madžarska: 9,5 mio.. Slovaška: 5,4 mio.. Razlika je 76,0%. Ljudje z običajnim prebivališčem v državi na 1. januar. Eurostat · Prebivalci in Ženske v prebivalstvu · 2025. Poglej številko

  6. Kje je več gozda: Slovaška ali Madžarska?

    Slovaška: 39,8 %. Madžarska: 22,9 %. Razlika je 16,9 točk. Delež kopne površine, porasle z gozdom. Eurostat · Gozdnatost · 2025. Poglej številko

  7. Kje stanovanjski stroški pojedo večji del dohodka: Slovaška ali Madžarska?

    Madžarska: 5,3 %. Slovaška: 3,5 %. Razlika je 1,8 točk. Delež ljudi, katerih stanovanjski stroški presegajo 40 % razpoložljivega dohodka. Eurostat · Stanovanjski stroški nad 40 % dohodka · 2025. Poglej številko

  8. Kje živi več ljudi pod isto streho: Slovaška ali Madžarska?

    Slovaška: 3,1. Madžarska: 2,3. Razlika je 34,8%. Povprečno število oseb v zasebnem gospodinjstvu. Eurostat · Osebe na gospodinjstvo · 2025. Poglej številko

  9. Kje je več študentov na 1.000 prebivalcev: Slovaška ali Madžarska?

    Madžarska: 32,4. Slovaška: 26,0. Razlika je 24,6%. Ljudje v visokošolskem izobraževanju, na 1.000 prebivalcev. Eurostat · Študenti in Študenti na 1.000 prebivalcev · 2024. Poglej številko

  10. Kje je več bolnišničnih postelj na 100.000 prebivalcev: Slovaška ali Madžarska?

    Madžarska: 637. Slovaška: 558. Razlika je 14,2%. Postelje, ki so na voljo v bolnišnicah, na 100.000 prebivalcev. Eurostat · Bolnišnične postelje · 2024. Poglej številko

Mediane, kjer je mogoče, povprečja na prebivalca pri izdatkih. Ta oseba je sestavljena iz objavljenih statistik, ni pa najpogostejši prebivalec države.